Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଶବରାଜ ବୋମାଇ ହେବେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲେ ୟେଦିୟୁରପ୍ପା
  • ||
  • ସିରିଜ୍ ଅଧାରୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦ୍ବିତୀୟ ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୪୧୫ ମୃତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୬୨୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ : ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଖସିଗଲା ଗୋଡ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ
  • ||

ବିଗ୍ ବଜାରକୁ ୧୮ହଜାର ଫାଇନ୍, କ୍ୟାରିବ୍ୟାଗ୍ ପାଇଁ ନେଉଥିଲେ ୧୨ ଓ ୪୮ ଟଙ୍କା

3/08/2020 at 3:35 PM

ଚଣ୍ଡୀଗଡ ୩।୮: ବିଗ୍ ବଜାରକୁ ଫାଇନ୍ କରିଛନ୍ତି ଚଣ୍ଡୀଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଗ୍ରାହକ କମିଶନ । ଦୁଇଟି କ୍ୟାରିବ୍ୟାଗ୍ ପାଇଁ ଯଥାକ୍ରମେ ୪୮ ଟଙ୍କା ଏବଂ ୧୨ ଟଙ୍କା ନେଉଥିବାରୁ ଏହି ଜରିମନା ଲଗାଯାଇଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଚଣ୍ଡୀଗଡ ସ୍ଥିତ ଏଲାନେଟ୍ ମଲ୍ ସ୍ଥିତ ନେହା ଶର୍ମା ନାମକ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ସେ ବିଗ୍ ବଜାରରୁ ୯୮୮୧ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ କ୍ରୟ କରିଥିଲେ । ତାପରେ ସେ କାଉଣ୍ଟର ଯାଇ ବିଲ୍ କରିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଦୁଇଟି କ୍ୟାରିବ୍ୟାଗ୍ ପାଇଁ ୪୮ ଟଙ୍କା ଚାର୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ସେ କ୍ୟାରିବ୍ୟାଗ୍ ବାବଦ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ କ୍ୟାସିୟରଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ମାତ୍ର ସେ ତାଙ୍କ କଥା ଶୁଣିନଥିଲେ ।

ସହିପରି ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କଠାରୁ ଗୋଟିଏ କ୍ୟାରିବ୍ୟାଗ୍ ପାଇଁ ୧୨ ଟଙ୍କା ନିଆଯାଇଥିଲା । ସେ ଏ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ଗ୍ରାହକ କମିଶନରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ଏକ ଲିଖିତ ବିବୃତ୍ତିରେ ବିଗ୍ ବଜାର କହିଛି ଯେ ଷ୍ଟୋରରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବା ପରି ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଏହି ରାଶି ଠିକ୍ ଭାବରେ ଚାର୍ଜ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଅତିରିକ୍ତ ଚାର୍ଜ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟାଗ୍ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ସଂପୃକ୍ତ ଷ୍ଟୋରର ପ୍ରମୁଖ ସ୍ଥାନରେ ବିଜ୍ଞାପନ, ପୋଷ୍ଟର ଏବଂ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜରିଆରେ ବିଗ୍ ବଜାର ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଦର୍ଶାଇଥିଲା ଯେ ଏହାର ଦାୟିତ୍ବହୀନ ଏବଂ ପରିବେଶ ସଚେତନ ବ୍ୟବସାୟିକ ନୀତିର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟାଗ୍ ବହନ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏକ ଅଲଗା ଚାର୍ଜ ଥିଲା ।

ତେବେ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଚାର୍ଜ ହୋଇଥିବା କ୍ୟାରିବ୍ୟାଗ୍ ଗୁଡିକର ମୂଲ୍ୟ ଫେରସ୍ତ କରିବା ଏବଂ ନିର୍ଯାତନା ତଥା ମାନସିକ ଆଘାତ ପାଇଁ କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦକୁ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଭିଯୋଗ ପାଇଁ ମୋକଦ୍ଦମା ଖର୍ଚ୍ଚ ଭାବରେ ୧୧୦୦ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ କମିଶନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଭିଯୋଗ ପାଇଁ ଗ୍ରାହକ ଲିଗାଲ୍ ଏଡ୍ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ କମ୍ପାନୀକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts