Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଟ୍ରକ୍ ପଛରେ ଧକ୍କା ହେଲା ବାଇକ୍, ବାପା ମୃତ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଗଛ ତଳୁ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ କରଞ୍ଜିଆ ଏନଏସିର ଶତାଧିକ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସଞ୍ଜୀବ ମିତ୍ତଲ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୭ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୭୨୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପରଲୋକରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରବି ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା , ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପୂର୍ବରୁ ଜୀବନ ହାରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୁଳି ମାଡରେ ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ୍ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବାଘ ଛାଲ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||

ଆସିଗଲା LICର ଧମକାଦାର ପ୍ଲାନ, ନିବେଶକଙ୍କୁ କରିବ କୋଟିପତି

1/12/2019 at 6:10 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :  ଭାରତୀୟ ଜୀବନ ବୀମା ନିଗମ (ଏଲଆଇସି) ଏକମାତ୍ର ବୀମା କମ୍ପାନୀ ଯାହା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଦେଉଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଳନ ଲାଗି ସର୍ବଦା ପ୍ରତିବଦ୍ଧ ରହିଥାଏ। ଜୀବନ ବୀମା ପଲିସି ଦେଉଥିବା ଏଲଆଇସି ଏବେ ଏଭଳି ଏକ ପ୍ଲାନ ଆଣିଛନ୍ତି ଯାହା ବୀମାକାରୀଙ୍କୁ ୧୦୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୀମା ସୁବିଧା ଦେଉଥିବା ବେଳେ କୌଣସି କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ଯଦି ମୃତ୍ୟୁ ହୁଏ  ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଏକକାଳୀନ ବୀମା ରାଶି ପୈଠ କରିବେ। ଏଲଆଇସି ଆଣିଥିବା ଏହି ନୂଆ ପ୍ଲାନର ନାମ ରଖିଛନ୍ତି ଜୀବନ ଉମଙ୍ଗ। ନୂଆ ଚାକିରୀ କି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଲୋକେ ଏହି ପଲିସି ନେଲେ ବିଶେଷ ଲାଭବାନ ହୋଇପାରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ଜୀବନ ଉମଙ୍ଗ ଏକ ଏଭଳି ପଲିସି ଯାହାର ମାର୍କେଟ ସହିତ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ। ଏହା ଛଡା ପଲିସିଧାରୀଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଲାଭ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ଯଦି ଏହି ପଲିସି କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ତେବେ ଏଥିରେ ଦୈନିକ ସର୍ବ ନିମ୍ନ ୨ଶହ ୨୦ ଟଙ୍କା ନିବେଶ କରିପାରିବେ। ମାତ୍ର ଏତିକି ନିବେଶରେ ବୀମା ଧାରୀ ମାଚ୍ୟୁରିଟିରେ ୧କୋଟି ୧୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ପାଇବେ ବୋଲି ଏକ ହିସାବରୁ ଜଣାପଡିଛି। କ୍ଷୁଦ୍ରତମ ନିବେଶ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପଲିସିରୁ ସାରା ଜୀବନ ଲାଭ ପାଇଚାଲିଥିବେ।

ଯୋଜନାରେ ପଲିସି ଧାରକଙ୍କୁ ୧୦୦ ବର୍ଷ ଆୟୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୀମା ସୁବିଧା ମିଳିଥାଏ। ମ୍ୟାଚୁରିଟି ଅଥବା ପଲିସି ଧାରକଙ୍କ ପରଲୋକରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଏକକାଳୀନ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଏ। ଯଦି ପଲିସିଧାରୀ ନିୟମିତ ସମସ୍ତ ପ୍ରିମିୟମ ପୈଠ କରିଥାନ୍ତି ତେବେ ପଲିସିଧାରୀଙ୍କୁ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ସହିତ ନ୍ୟୁନତମ ରାଶି ସୁନିଶ୍ଚିତ କରୁଛି। ଏଥିରେ ମହିଳା ପଲିସିଧାରୀଙ୍କୁ ଖାସ ସୁବିଧା ବି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି।  

   Related Posts