Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ସ୍ମାର୍ଟ ପୋଖରୀର ପାଚେରୀ, ନିମ୍ନମାନର କାମ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ

14/09/2021 at 11:37 AM

ବାଙ୍କି ୧୪।୦୯: ଭୁଶୁଡ଼ିଲା ସ୍ମାର୍ଟ ପୋଖରୀର ନିର୍ମାଣାଧୀନ ପାଚେରୀ । ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତିଲେ ଗ୍ରାମଲୋକେ । ନିମ୍ନମାନର କାମ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଗାଁଲୋକେ। ଏହାର ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ସହିତ ବିଭାଗୀୟ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଠିକାଦାର ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଛି । ବାଙ୍କୀ ଏନଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚକାପଦା ଗ୍ରାମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏପରି ଘଟଣା।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ପୋଖରୀଟି ବାଙ୍କୀ କଟକ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା କଡରେ ରହିଛି । ପୋଖରୀର ଉଭୟ ପଟେ ଗ୍ରାମର ରାସ୍ତା ରହିଛି । ତେବେ ଲଘୁଚାପ ବର୍ଷାରେ ନିର୍ମାଣଧୀନ ଢଳାଇ ୱାଲ ଭୁଶୁଡି ପଡିବା ଯୋଗୁଁ ଏହି ରାସ୍ତା କଡ଼ଦେଇ ବିପଦ ସଂକୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଯାତାୟାତ କରିବା ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି ।ସେପଟେ ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ଏବେ ଯାତାୟାତ କରୁଛନ୍ତି ଲୋକେ । ଗୋଟିଏ ପଟେ ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିବା ଘଟଣା ମନରୁ ନଲିଭୁଣୁ ଏବେ ପୁଣି ଅନ୍ୟ ପଟ ଭୁଶୁଡି ପଡିଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଦେଖାଦେଇଛି ଅସନ୍ତୋଷ । ସରକାରୀ ଅର୍ଥକୁ କିଭଳି ଢଙ୍ଗରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଉଛି ତାହା ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । 

ସୂଚନା ମୁତାବକ ୧୬ ଲକ୍ଷ  ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳରେ ଏହାକୁ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା ।  ବାଙ୍କୀ ଏନଏସି ପକ୍ଷରୁ ପୋଖରୀ  ଚାରିପଟେ ରାସ୍ତାର ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ପୋଖରୀ ଚାରିପଟେ ପ୍ରାପ୍ତ ଭ୍ରମଣ ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ ସିମେଣ୍ଟ ଢଳାଇ  ୱାର୍ଲ ନିର୍ମାଣ ଚାଲିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ନିର୍ମାଣ କାମ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟଣା । ଏନେଇ ବିଭାଗୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଓ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ  ଦାୟୀ କରିବା ସହିତ ଏହାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ କରି ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି ହୋଇଛି । ଯଦି ଦାବି ପୂରଣ ନହୁଏ, ତେବେ  ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ  ଚେତାବନୀ  ଦେଇଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ।

   Related Posts