Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ଫେଲ୍ ମାରିଲା ବ୍ୟାଟିଂ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନିକଟରୁ ୩୧ ରନରେ ହାରିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ପିଡିଏସ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ବାଣ୍ଟିଲେ କିନ୍ତୁ ଭୁଲିଗଲେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା

31/03/2020 at 1:42 PM

ଚାନ୍ଦବାଲି ୩୧।୦୩: ସାରାବିଶ୍ୱକୁ ଏବେ ଘେରିଛି କରୋନା ବାଦଲା । ବିଶ୍ୱବାସୀ କିପରି ଏହି କରୋନା ବାଦଲରୁ ମୁକ୍ତ ପାଇବେ ସେଥିପାଇଁ ଅହରହ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରହିଛି । ତେବେ ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ୨୧ଦିନିଆ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅତ୍ୟାବଶକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଉପରେ କୌଣସି କଟକଣା ଲଗାଇନାହାନ୍ତି । ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କୁ ପିଡିଏସ୍ ସାମଗ୍ରୀ କିପରି ନିଜ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବ ସେଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାକୁ ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମକୁ ସାମଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷାକରିବାକୁ ପଡିବ । କିନ୍ତୁ ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ବଜରାପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ନିୟମ ଓ ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରାଯାଉଛି ।

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର ଯୋଗାଣ ବିଭାଗକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି ଯେ, ଏହିସମୟରେ ପିଡ଼ିଏସ ସାମଗ୍ରୀ ହିତାଧତ୍କାରୀଙ୍କ ଘରେ ଘରେ ବଣ୍ଟନ କରିବା ପାଇଁ ହେଲେ ସେହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଖୋଲା ଖୋଲି ଭାବେ  ଉଲ୍ଲଂଘନ କରାଯାଇଛି ।  ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଶତାଧତ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକତ୍ର କରି ପିଡ଼ିଏସ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଛି । ବଜାରପୁର ପଂଚାୟତର ୭ଟି ଓ୍ୱାର୍ଡ ରାଜହରପୁର ମା ଶକ୍ତି ଏସ୍ଏସ୍‌ଜି ଗ୍ରୁପ ନାମରେ ହୋଇଛି ରିଟେଲର ପଏଣ୍ଟ । ଏହି ଗ୍ରୁପ ସଭ୍ୟା ତଥା ଅଙ୍ଗନଓବାଡ଼ି କର୍ମୀ ନିଜେ ପିଡ଼ିଏସ ସାମଗ୍ରୀକୁ ନିଜ ନିଜର ଷ୍ଟକ ପଏଣ୍ଟରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା ନକରି ଶତାଧତ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକତ୍ର ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ  ପିଡ଼ିଏସ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇ ଦେଉଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବଜରାପୁର ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଯୁବକ ରିଟେଲର ପଏଣ୍ଟରେ ପହଁଚି ହୋ ହାଲ୍ଲା କରିବା ସହ ପ୍ରତି ହିତାଧତ୍କାରୀଙ୍କ ଘରେ ଘରେ ପିଡ଼ିଏସ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ଦାବୀ କରିଥିଲେ । ପରେ ରିଟେଲର ପଏଣ୍ଟକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ଓ ପହଁଚି ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିବା ସହ ସାମାଜିକ ଦୂରତାରେ ରହି ଲାଇନରେ ଆସି ପିଡ଼ିଏସ ସାମଗ୍ରୀ ନେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ସହ ଉତେଜନା ଥିବାରୁ ରିଟେଲର ପଏଣ୍ଟକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲେ ।

   Related Posts