Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା, SIT ତଦନ୍ତରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ- ବିଜେଡି
  • ||
  • ଶଙ୍ଖ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ତାଳପଦର ବିଜୁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅସିତ ପାତ୍ର ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ପିଡିଏସ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ବାଣ୍ଟିଲେ କିନ୍ତୁ ଭୁଲିଗଲେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା

31/03/2020 at 1:42 PM

ଚାନ୍ଦବାଲି ୩୧।୦୩: ସାରାବିଶ୍ୱକୁ ଏବେ ଘେରିଛି କରୋନା ବାଦଲା । ବିଶ୍ୱବାସୀ କିପରି ଏହି କରୋନା ବାଦଲରୁ ମୁକ୍ତ ପାଇବେ ସେଥିପାଇଁ ଅହରହ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରହିଛି । ତେବେ ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ୨୧ଦିନିଆ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅତ୍ୟାବଶକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଉପରେ କୌଣସି କଟକଣା ଲଗାଇନାହାନ୍ତି । ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କୁ ପିଡିଏସ୍ ସାମଗ୍ରୀ କିପରି ନିଜ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବ ସେଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାକୁ ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମକୁ ସାମଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷାକରିବାକୁ ପଡିବ । କିନ୍ତୁ ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ବଜରାପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ନିୟମ ଓ ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରାଯାଉଛି ।

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର ଯୋଗାଣ ବିଭାଗକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି ଯେ, ଏହିସମୟରେ ପିଡ଼ିଏସ ସାମଗ୍ରୀ ହିତାଧତ୍କାରୀଙ୍କ ଘରେ ଘରେ ବଣ୍ଟନ କରିବା ପାଇଁ ହେଲେ ସେହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଖୋଲା ଖୋଲି ଭାବେ  ଉଲ୍ଲଂଘନ କରାଯାଇଛି ।  ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଶତାଧତ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକତ୍ର କରି ପିଡ଼ିଏସ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଛି । ବଜାରପୁର ପଂଚାୟତର ୭ଟି ଓ୍ୱାର୍ଡ ରାଜହରପୁର ମା ଶକ୍ତି ଏସ୍ଏସ୍‌ଜି ଗ୍ରୁପ ନାମରେ ହୋଇଛି ରିଟେଲର ପଏଣ୍ଟ । ଏହି ଗ୍ରୁପ ସଭ୍ୟା ତଥା ଅଙ୍ଗନଓବାଡ଼ି କର୍ମୀ ନିଜେ ପିଡ଼ିଏସ ସାମଗ୍ରୀକୁ ନିଜ ନିଜର ଷ୍ଟକ ପଏଣ୍ଟରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା ନକରି ଶତାଧତ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକତ୍ର ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ  ପିଡ଼ିଏସ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇ ଦେଉଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବଜରାପୁର ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଯୁବକ ରିଟେଲର ପଏଣ୍ଟରେ ପହଁଚି ହୋ ହାଲ୍ଲା କରିବା ସହ ପ୍ରତି ହିତାଧତ୍କାରୀଙ୍କ ଘରେ ଘରେ ପିଡ଼ିଏସ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ଦାବୀ କରିଥିଲେ । ପରେ ରିଟେଲର ପଏଣ୍ଟକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ଓ ପହଁଚି ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିବା ସହ ସାମାଜିକ ଦୂରତାରେ ରହି ଲାଇନରେ ଆସି ପିଡ଼ିଏସ ସାମଗ୍ରୀ ନେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ସହ ଉତେଜନା ଥିବାରୁ ରିଟେଲର ପଏଣ୍ଟକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲେ ।

   Related Posts