Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଅସୁରକ୍ଷିତ ରାଜଧାନୀ, ନାବାଳିକା ଅସଦାଚରଣ ମାମଲାରେ ପୁଲିସର ହାତ ଖାଲି

27/08/2019 at 6:31 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର  ୨୭୮- ନାବାଳିକାକୁ ଅସଦାଚରଣ  ଘଟଣା ଘଟିବାର ୬ ଦିନ ହୋଇଗଲାଣି । ମାତ୍ର ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି ।ଏଭଳି ଘଟଣାଟି  କୌଣସି ଉପାନ୍ତା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟି ନାହିଁ । ଖୋଦ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବର ଏକ ଜନଗହଳୀ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଇଲାକାରେ ଘଟିଛି । ଯୌନ ପିପାସୁ ରାଜଧାନୀରେ ଅନାସୟରେ ବୁଲୁଛି ।

ଭଲ କରି ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି  ଫଟୋକୁ । ଇଏ ହେଉଛି ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାଗର ଥାନା ଅଧିନସ୍ଥ ଶବର ସାହି ଲେନ୍ । ସମୟ ପାଖାପାଖି ସଂନ୍ଧ୍ୟା ୫ ଟା ବାଜି ୪୨ ମନିଟ୍ । ଜଣେ ନାବାଳିକା ଯୁବତୀ ସାଇକେଲରେ  ଏହି ଲେନ ବାଟେ ଟିଉସନ ଯାଉଥଲେ । ସ୍କୁଟିରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଉକ୍ତ ନାବାଳିକା ଯୁବତୀକୁ ପିଛା କରୁଛି । ପ୍ରଥମେ ତା ସହ କିଛି କଥା  ହୋଇଥିଲା । କଥା ହେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଉକ୍ତ ନାବାଳିକା ଯୁବତୀକୁ ଜବର ଜବରଦସ୍ତି ଅଟକାଉଛି । ପରେ ତା ସହ ଅସଦାଚରଣ କରୁଛି । ଏ ପୁରା ଘଟଣା ଏକ ସିସି ଟିଭି ଫୁଟେଜରେ କୈଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଗତ ୨୧ ତାରିଖ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଉକ୍ତ ନାବାଳିକା ଯୁବତୀର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ  ପକ୍ଷରୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ଦାୟର ହୋଇଥିଲା । ମାତ୍ର ପୋଲିସ ଦୋଷୀକୁ ଏଯାଏ ପାଉନି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଏହାକୁ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି । ଦୋଷୀ ବିରୋଧରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯନୁଷ୍ଠାନ ହେବ ବୋଲି  ଅତିରିକ୍ତ ପୁଲିସ କମିଶନର ସଞ୍ଜୟ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ।

ରାଜଧାନୀରେ ବାରମ୍ବାର ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟୁଛି । ୨୦୧୮ ର ରେକର୍ଡ ଅନୁସାରେ ରାଜଧାନୀରେ ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଏହାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପରୀ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ମାତ୍ର ଏବେ ସବୁ ପରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା, କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏ ଦିଗରରେ ତ୍ବରିତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ପୂର୍ବତନ ପୋଲିସ ଡିଜି ଏସ.ଏନ.ତିଓ୍ୱାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ନବାଳିକାକୁ ଅସଦାଚରଣ କରି ଅନାୟାସରେ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବୁଲୁଛି ଯୌନ ପିପାସୁ । ଘଟଣା ଘଟିବାର ୬ ଦିନ ହୋଇ ଗଲାଣି । ମାତ୍ର ଏଯାଏ ପୋଲିସ ହାତ ଖାଲି । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି ନାବାଳିକା ଯୁବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ରାଜଧାନୀ ସତରେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ।

   Related Posts