Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣାକଲା ଆପ୍‌, ତାଲିକାରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ
  • ||
  • ଆସେସ୍‌ ସିରିଜ୍ କବଜା କଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪-୦ରେ ମୂଳପୋଛ କରି ଇତିହାସ ରଚିଲା କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୪୪୫୨ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୦୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମୋହନା: ଅଟୋ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

କରୋନା ଦୁଃଖ : ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ ଯୋଗୁଁ ଭୋକିଲା ରହିଯାଉଛନ୍ତି ଫୁଟପାଥରେ ରହୁଥିବା ଲୋକେ

25/03/2020 at 12:32 PM

ପୁନେ ୨୫/୦୩ : ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣର ବୃଦ୍ଧି ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରୁଛି। ସମଗ୍ର ଦେଶ ୨୧ ଦିନ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ଟ୍ରେନ୍, ବସ୍, ବିମାନ ସବୁ ବନ୍ଦ ରହିଛି। କରୋନା ଭୟରେ ଲୋକମାନେ ଘରେ ବନ୍ଦ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ହିମାଚଳରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ ହୋଇସାରିଛି। ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କର୍ଫ୍ୟୁ, ଲକଡାଉନ୍, ପରିବହନ ଓ ବନ୍ଦ ଯୋଗୁଁ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ଅନେକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି । ଏହିଭଳି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ପାରୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ | କାରଣ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ କରୋନା ଅନେକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି | ଲୋକେ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି | ସବୁ ବନ୍ଦ ରହିଥିବାରୁ ଖଟିଖିଆଙ୍କ ଦୁଃଖ ନ କହିଲେ ଭଲ |

ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ଗାନ୍ଧୀସାଗର ହ୍ରଦରୁ ଶବ ବାହାର କରିଥିବା ଜଗଦୀଶ ଖେର ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ନିଜ ଜୀବିକା ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଫୁଟପାଥ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବା କାମ କରୁଛନ୍ତି। ଖେର କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାସ୍ତାରେ ରହୁଥିବା ଶହ ଶହ ଲୋକ ମନ୍ଦିର, ଚାରିଟେବୁଲ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ କୃପାରୁ ଖାଇବାକୁ ପାଉଥିଲେ । ଏହି ମହାମାରୀ ସବୁକିଛି ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି | ମନ୍ଦିର, ମସଜିଦ ବନ୍ଦ ରହିଛି | ଲୋକେ ଆସୁନାହାନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଫୁଟପାଥରେ ରହୁଥିବା ଗରିବଲୋକ ଖାଇବାକୁ ବି ପାଉନାହାନ୍ତି |  ଏପରି ଲୋକମାନେ ଭୋକିଲା ରହିଯାଉଛନ୍ତି | ଏହି ଗରିବମାନେ ଯେମିତି ଭୋକିଲା ନ ରହିବେ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଏହିଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି | ସେ ପ୍ରତିଦିନ ୩୦୦ ରୁ ୪୦୦ ଲୋକଙ୍କ ଘରୁ ଖାଦ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରନ୍ତି ଏବଂ ଫୁଟପାଥରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥାନ୍ତି |

   Related Posts