Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

Covidରେ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଲେ ରେଳ କର୍ମଚାରୀ, PM କେୟାର ଫଣ୍ଡକୁ ଦେଲେ ୭୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

31/08/2020 at 4:52 PM

ଭାବାନଗର ୩୧।୮: ଗୁଜରାଟ୍ ପଶ୍ଚିମ ରେଲୱେ ଭାବାନଗର ଡିଭିଜନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ‘ପିଏମ୍‌ କେୟାର ଫଣ୍ଡ’କୁ ୭୫ ଲକ୍ଷଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ରେଳ ମଣ୍ଡଳ ପ୍ରବନ୍ଧକ ପ୍ରତୀକ ଗୋସ୍ୱାମୀ ଏନେଇ ସୋମବାର ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ବୈଶ୍ୱିକ ମହାମାରୀ କ୍ରମଶଃ ଉତ୍କଟ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ପରିସ୍ଥିତି ଉଦବେଗଜନକ ରହିଛି। ଏଣୁ ରେଳ କର୍ମଚାରୀମାନେ ପରସ୍ପର ଚାନ୍ଦା କରି ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡକୁ ସେମାନାଙ୍କର ଯୋଗଦାନ ଦେଇଥିବା କହିଛନ୍ତି।

ଏଥିରେ ରେଳ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମୋଟ ୭୫ ଲକ୍ଷ ୩୧ ହଜାର ୮ଶହ ୧୮ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା କେୟାର ଫଣ୍ଡକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । କରୋନା ମହାମାରୀ ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିଯୋଗୁ ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ଥିବା ବେଳେ ରେଳବାଇ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସମୟର ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ସେମାନେ ଅନ୍ୟ ଦିନମାନଙ୍କରେ ହୋଇ ପାରୁନଥିବା ରେଳବାଇ କାମ ସବୁ କରିଥିବା ଗୋସ୍ୱାମୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଏହି ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀମାନେ ରେଳ ଓ ଟ୍ରାକ୍ ମରାମତି କରିବା ସହ ସିଗ୍ନାଲ, ସେଫ୍ଟି ଓ ଅନ୍ୟ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କାମ ସବୁ କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଏହି ସମୟରେ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ନଗରରୁ ଧୋଲା ମଧ୍ୟରେ ଡବଲ ଡେକର ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ରେଳବାଇ ସ୍ମୃତିକୁ ସାଇତି ରଖିବା ଲାଗି ଏକ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ମଧ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ଯୋଗୁ ହୋଇ ପାରିଥିବା  ଗୋସ୍ୱାମୀକହିଛନ୍ତି। ଏହି  ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଭାବାନଗର ମଣ୍ଡଳ ରେଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଠିକ୍‌ ସାମ୍ନାରେ ରହିଛି।  

   Related Posts