Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ପାସ କରାଇ ଦେବା ଅାଳରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ଭରତପୁର ପାରା ମେଡିକାଲ କଲେଜର ନିର୍ଦେଶକ ଗିରଫ

7/10/2018 at 6:28 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୭/୧୦ : ଶେଷରେ ଗିରଫ ହେଲେ ଇନ୍ଦିରା ଇଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ ଅାଣ୍ଡ ରିସର୍ଚର ନିର୍ଦେଶକ କୋଦଣ୍ଡ ସାହୁ । ବେଅାଇନ ଭାବେ କୋଦଣ୍ଡ ଚଳାଉଥିବା ଏହି କଲେଜରେ ପାଠ ପଢୁଥିବା ଛାତ୍ରୀ ଯୌନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ଗତ କାଲି ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ଅାଧାର କରି ପୋଲିସ କୋଦଣ୍ଡକୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସେପଟେ ଉକ୍ତ କଲେଜରେ ମଧ୍ୟ ତାଲା ପକାଇଛି।

ଅାମ ସାର ବିଭିନ୍ନ ଅାଳରେ ମାନସିକ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିଲେ । ଏପରିକି ଶାରିରିକ ନିର୍ଯାତନା ମଧ୍ୟ ଦେଉଥିଲେ । ପରୀକ୍ଷାରେ ପାସ କରାଇ ଦେବା ନାଁରେ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତି ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ମଧ୍ୟ ଦେଉଥିଲେ । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଭରତପୁରସ୍ଥିତ ଇଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ ମେଡିକାଲା ସାଇନ୍ସ ଅାଣ୍ଡ ରିସର୍ଚର ଛାତ୍ରୀମାନେ । ସେ ବି ଅାଉ କହା ନାଁରେ ନୁହେଁ । ଖୋଦ ଇଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟର ନିର୍ଦେଶକ କୋଦଣ୍ଡ ସାହୁଙ୍କ ନାଁରେ । ଯିଏ ନିଜର ପ୍ରକୃତ ନାଁ ଲୁଚାଇ ସୁନୀଲ ସାହୁ ନାଁରେ ଏହି ପାରା ମେଡିକାଲ ଚଳାଇଥିଲେ । ସେପଟେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଅାଳ ଦେଖାଇ କୋଦଣ୍ଡ ନିଜେ ରହୁଥିବା କୋଠରୀକୁ ଡାକି ତାଙ୍କୁ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତି ଅସଦାଚରଣ କରୁଥିଲେ । ଅାଉ ଏ ନେଇ ଯଦି କୌଣିସଠି ଅଭିଯୋଗ କରିବ ସେ ତମକୁ ବିଶ ଦେଇ ମାରିଦେବେ ବୋଲି ଧମକ ଦେଉଥିଲେ । ଏ ନେଇ ଏହାକୁ ନେଇ ଗତ କାଲି ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ମଧ୍ୟ ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ଅାଧାର କରି ପୋଲିସ କୋଦଣ୍ଡକୁ ଗିରଫ କରିଛି । ତାସହ କୋର୍ଟ ଫରଓ୍ବାଡ ମଧ୍ୟ କରିଛି।

ସେପଟେ ଏ କଲେଜ ଟି ଜାଲ କାଗଜ ପତ୍ରରେ ଚାଲିଥିବା ନେଇ ପୋଲିସ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ଯେଉଁମାନେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ ୮ ନାବାଲିକା ଏବଂ ତିନି ଜଣ ନାବାଳକ । ଏହି ଅାଧାରରେ ସିଡବ୍ଲ୍ୟସି ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଜିମାରେ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଅାରମ୍ଭ କରିଛି । ସେହିପରି ଅାଜି ଉକ୍ତ କଲେଜକୁ ଯାଇଛି ତଦନ୍ତ କରିଛି । ତାସହ କଲେଜରେ ତାଲା ପକାଇଛି।
ପାସ କରାଇ ଦେବା ଅାଳରେ ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଯୌନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଇ ଗିରଫ ହେଲେ କୋଦଣ୍ଡ ସାହୁ । ତେବେ ସେ କେଉଁ ଅଧାରରେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି କଲେଜକୁ ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ । ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଏଥିପ୍ରତି କାହିଁ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉ ନ ଥିଲେ । ତା ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର।

   Related Posts