Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଟ୍ରକ ମାଡିଯାଇ ୧୪ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଧାନ ଖଳାକୁ ଯାଇଥିଲେ ନିରଞ୍ଜନ, କଚାଡି ମାରିଦେଲା ହାତୀ
  • ||

ନୂଆ କୃଷି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରି ଆଜି ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ୧୫ ପ୍ଲାଟୁନ୍‌ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ନିୟୋଜିତ

8/12/2020 at 8:21 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୮।୧୨: ଆଜି ଭାରତ ବନ୍ଦ , ଏହାର ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟ ଓଡ଼ିଶାରେ ପଡିଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂତନ କୃଷି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରି ଅନେକ କୃଷକ ସଂଗଠନ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ୍‌ ।

ବନ୍ଦକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ଏହାର ଆଖପାଖରେ ୧୫ ପ୍ଲାଟୁନ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ଫୋର୍ସ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି । ଏହାସହିତ ୧୦୦ ଅଫିସ୍‌ର ମୁତୟନ ରହିବେ ବୋଲି ଡିସିପି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାବ୍ୟତୀତ  ଥାନାରେ ରହିଥିବା ସବୁ ଗାଡି ଓ ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ୍‌ ସଜାଗ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଯଦି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ଉଗ୍ର ହେବେ ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କିଛି ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଚାଷୀଙ୍କ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ କିଛି ଅଘଟଣା ଘଟିପାରେ । ସେଥିପାଇଁ ଏହା ଉପରେ ପୁଲିସ୍‌ ଅଧିକ ନଜର ଦେଇଛି ।ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି କିଛି ସମସ୍ୟାରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ନେଉଛନ୍ତି । ତା’ହେଲେ ସେମାନେ  କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍‌ ରୁମ୍‌ କୁ ଫୋନ୍‌ କଲେ ପୋଲିସ୍‌ ସହଯୋଗ କରିବ ବୋଲି କମିଶନର ଡ. ସୁଧାଂଶୁ ଷଡଙ୍ଗୀ କହିଛନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଛକ ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌,      ନାଲ୍‌କୋ, ରସୁଲଗଡ଼, ଖଣ୍ଡଗିରି, ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର, ବାଣୀବିହାର ଓ ଜୟଦେବ ବିହାରରେ ଅଧିକ ପୋଲିସ୍‌ ରହିବେ ।

   Related Posts