Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ଭୟୁଜୀ ମହାରାଜଙ୍କ ଠାରୁ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରି ଯାଏଁ…ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଏବେ ବି ରହସ୍ୟ ଘେରରେ ସନ୍ଥଙ୍କ କାହାଣୀ

21/09/2021 at 7:30 PM

ପ୍ରୟାଗରାଜ ୨୧/୦୯ : ସୋମବାର ଦିନ ପ୍ରୟାଗରାଜରେ ଆଖଡ଼ା ପରିଷଦର ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଏକ ସୁଈସାଇଡ ନୋଟ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ନାଁ ଲେଖାଯାଇଛି। ଏଥି ସହ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କ ଶିଷ୍ୟ ଆନନ୍ଦ ଗିରିଙ୍କୁ ହରିଦ୍ୱାରରୁ ୟୁପି ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆନନ୍ଦ ଗିରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ତାଙ୍କୁ ଫସାଇବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚାଯାଇଛି। ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କୁ ଭିଡିଓରେ ବ୍ଲାକମେଲ କରାଯାଉଥିଲା ଏବଂ ଏକ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଏବଂ ହତ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ ଜଡିତ ଏହି ରହସ୍ୟ ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବା ପୂର୍ବରୁ, ଜାଣିବା ଯେ ସାଧୁଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିବା ବେଳେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଭୟୁ ମହାରାଜଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି।

ତିନି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଜୁନ୍ ମାସରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାଧୁ ଭୟୁଜୀ ମହାରାଜ ଇନ୍ଦୋରରେ ଥିବା ନିଜ ଘରେ ନିଜକୁ ଗୁଳି କରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଘଟଣାର ସାତ ମାସ ପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସହାୟକ – ବିନୟକ ଦୁଧାଦେ ଏବଂ ଶରଦ ଦେଶମୁଖଙ୍କ ସହ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଭୟୁ ମହାରାଜଙ୍କ ନିକଟତର ଥିବା ଯୁବତୀ ଜଣକ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ ପାଇଁ ଚାପ ପକାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଗୁରୁ ପୂର୍ବରୁ ବିବାହିତ ଥିଲେ। ତେବେ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାକୁ ନେଇ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଥିଓରୀ ବି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା।

ଅନୁଗାମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ରାଜନେତା ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତାରକା ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଗୁରୁଙ୍କ ଆଶ୍ରମ ଇନ୍ଦୋର ସହରରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅନୁଗାମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଏବଂ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ସମେତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲେ।

କିଛି ମାସ ପୂର୍ବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସରକାର ୫ ଧାର୍ମିକ ନେତାଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଭୟୁଜୀ ମହାରାଜ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲେ। ସରକାରଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ପରେ ବିବାଦ ଉପୁଜିଥିଲା। ବିବାଦ ପରେ ଭୟୁଜୀ ମହାରାଜ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୌଣସି ସୁବିଧାର ଲାଭ ନେବେ ନାହିଁ।

   Related Posts