Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମରଶରୀର, ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||

କଣ୍ଡକ୍ଟ ରୁଲ ଉଲଂଘନ କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଚଢୁଛନ୍ତି ଧାମରା ବନ୍ଦରର ଉପହାର ଗାଡି ! ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନ

15/12/2018 at 7:00 PM

ଭଦ୍ରକ ୧୫|୧୨: କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି କିମ୍ବା କଂପାନୀଠାରୁ କିଛି ବି ଉପହାର ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେନି ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ । ଓଡ଼ିଶା ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ କଣ୍ଡକ୍ଟ ରୁଲ୍ ରେ ଏହା ଉଲ୍ଲେଖ ଅଛି । ତବେ ଏହି ନିୟମକୁ ଯେପରି ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଜ୍ଞାନ ଦାସ । ଧାମରା ବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଗାଡି ଚଢୁଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ଗାଡିର ଜାଳେଣୀ ଦେଉଛି ବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । ଆଉ ଡ୍ରାଇଭର ବି ଯୋଗାଇ ଦେଇଛି କଂପାନୀ । ଆଉଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀମାନେ ଏହାକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିବା ସହ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।… 

ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ନୂଆ ସ୍କର୍ପିଓକୁ । ନମ୍ବର OD-22N-3970 । ଗାଡିର ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ଉପରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଭଦ୍ରକ । ଅର୍ଥାତ୍‌ ଗାଡିଟି ଚଢୁଛନ୍ତି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ । 

ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ ଗାଡିଟି ସରକାରୀ ଗାଡି ଆଉ ସବୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ସରକାର ଗାଡି ଦିଅନ୍ତି, ଏଥିରେ ଅସୁବିଧା କେଉଁଠି । ହେଲେ ଏହା ସରକାରୀ ଗାଡି ନୁହେଁ କି ସରକାରଏହାକୁ ଦେଇନାହାନ୍ତି । ଗାଡିଟିକୁ ଧାମରା ବନ୍ଦର ଦେଇଛି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ । ଡ୍ରାଇଭର ଦରମାଠୁ ସବୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ବନ୍ଦର କଂପାନୀ ବହନ କରୁଛି । ଏପରିକି ଗାଡିର ଇନ୍ଧନ ବି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସରୁ ଭରା ଯାଉନାହିଁ ।  ତବେ ଏଠି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛିକଂପାନୀ ଗାଡି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଚଢିବା କତେଦୂର ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ । ଓଡିଶା ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ କଣ୍ଡକ୍ଟରୁଲ-1959କୁ ଏହା ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରୁନାହିଁ କି ?  ସେପଟେ ଗାଡିଟି ଗୀତାଞ୍ଜଳି ମହାନ୍ତି ନାମକ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ନାଁରେ ରହିଛି ।

ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ କଣ୍ଡକ୍ଟ ରୁଲର ୧୪  ନମ୍ବରରେ ରହିଛି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଠାରୁ ଜଣେ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ କୌଣସି ଉପହାର ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ତବେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଧାମରା ବନ୍ଦର ଗାଡି କେମିତି ଚଢୁଛନ୍ତି ? ଆଉ ଧାମରା ବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ  ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କୁ ଉପହାର ନଦେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ କାହିଁକି ଖୁସି କରାଉଛନ୍ତି ? ଏ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କୌଣସି ପ୍ରତ୍ରିକ୍ରିୟା ମିଳିନଥିବା ବେଳେ ଗାଡି ସଂପର୍କରେ ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର କର୍ମଚାରୀ ଓ ଧାମରା ବନ୍ଦରର କର୍ମଚାରୀ ।

   Related Posts