Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସାମସଙ୍ଗର ଏକ କୋଟି ଫୋନରେ ରହିଛି ଏହି ଫେକ୍ ଆପ୍ : ତୁରନ୍ତ ଅନଇନଷ୍ଟଲ୍ କରନ୍ତୁ : ନଚେତ୍ ପଡ଼ିବେ ଅସୁବିଧାରେ

7/07/2019 at 12:19 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭/୭: ଆଣ୍ଡଏଡ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁଗଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଆପ୍ ରହିଛି,ଏଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲରେ ମଧ୍ୟ ଅଛି। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏହା ଜାଣିନଥିବେ ଯେ ଗୁଗଲ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ଥିବା କିଛି ଆପ୍ ଫେକ୍। ଗତ କିଛି ଦିନରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଆପକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ତରଫରୁ ଚେତାବନୀ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା। ଅନେକ ଥର ଏପରି ମାମଲା ଆସିଛି ଯେ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ଥିବା କିଛି ଫେକ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ କଲେ ଖାତାଧାରୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଚୋରି ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଆପ୍ ବ୍ୟତୀତ ମଧ୍ୟ ଏପରି କେତେକ ଫେକ୍ ଆପ୍ ରହିଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବା ସହ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଡାଟା ଚୋରି କରିଥାଆନ୍ତି।

 ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରର ଏପରି ଏକ ଆପ୍ ସାମସଙ୍ଗର ଏକ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଡିଭାଇସରେ ରହିଛି। ଏହି ଫେକ୍ ଆପର ନାଁ ‘ଅପଡେଟସ୍ ଫର ସାମସଙ୍ଗ’। ଏହି ଆପକୁ ଗ୍ରାହକ ସାମସଙ୍ଗ ତରଫରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ଭାବି ଡାଉନଲୋଡ ଏବଂ ଇନଷ୍ଟଲ୍ କରୁଛନ୍ତି।

ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ଆପ୍ ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଖାଇବା ସହ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ୩୪.୯୯ଡଲାରରେ ସାମସଙ୍ଗର ଫର୍ମଓ୍ବେୟାର ଡାଉନଲୋଡ କରିବାର ବିକଳ୍ପ ଦେଉଛି। ଆପରେ ପେମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଗୁଗଲ ପ୍ଲେ ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍ ଦ୍ବାରା ବିଲିଂ ବଦଳରେ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ଼ର ଡିଟେଲ୍ ମାଗିଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଆପ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ୧୯.୯୯ଡଲାରରେ ଯେକୈାଣସି ସିମକୁ ଅନଲକ୍ କରିବାର ସୁବିଧା ଦେଉଛି।

ଏହି ଆପର ଡାଉନଲୋଡ ଫର୍ମଓ୍ବେୟାରରେ ଯାଇ ଆପଣ ଫର୍ମଓ୍ବେୟାର ସିଲେକ୍ଟ କରି ପାରିବେ। ଆପର ମୁଖ୍ୟ ସ୍କ୍ରିନରେ ଆସୁଥିବା ମୁଖ୍ୟ କଣ୍ଟେଣ୍ଟ update.com ନାମକ ବ୍ଲଗିଙ୍ଗ ଓ୍ବେବସାଇଟକୁ ରେଣ୍ଡର କରି ଆସିଥାଏ। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ନିଜ ମୋବାଇଲରେ ଥରେ ଏହାକୁ ଚେକ୍ କରନ୍ତୁ। ଯଦି ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଫୋନରେ ଅଛି ତେବେ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ଅନଇନଷ୍ଟଲ୍ କରନ୍ତୁ। ଆପକୁ ଅନଇନଷ୍ଟଲ୍ କରିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନର ଅପରେଟିଙ୍ଗ ସିଷ୍ଟମକୁ ଅପଡେଟ୍ କରି ଦିଅନ୍ତୁ।

   Related Posts