Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ରାଗି କିମ୍ବା ଜିଦଖୋର ପିଲାଙ୍କୁ ଯଦି ବିନମ୍ର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ , ନିଜେ ବି ବଦଳାନ୍ତୁ ନିଜର ସ୍ଵଭାବ

30/03/2019 at 7:36 PM

ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଗଢ଼ିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ  । ପିଲାଙ୍କୁ ମାଟି ଛାଂଚ ପରି ଯେମିତି ଗଢ଼ିପାରିବ ସେମିତି ହେବ । ଯଦି ଆପଣ ପିଲାଙ୍କୁ ବେଶି ଶ୍ରଦ୍ଧାଦେଇ ମୁହଁବଢ଼ା କରିଦେଲେ କଥା ସରିଲା । ଆପଣ ଆଉ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସମ୍ଭାଳିପାରିବେ ନାହିଁ । ତେଣୁ ଛୋଟବେଳୁ ସେତିକି କରନ୍ତୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ କଥାମାନି ଭବିଷ୍ୟତରେ ଚଳିବ । ପିଲାଙ୍କୁ ବଦଳେଇବା ସହିତ ନିଜେ ବି ନିଜର ନୀତି ଆଦର୍ଶକୁ ବଦଳାନ୍ତୁ । ତାହେଲେ ନିଜର ପ୍ରଭାବ ପିଲାଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିବ । ଯଦି ଆପଣ ଖାଲି ଉପଦେଶ ଦେବାକୁ ରହିବେ କିଛି ଲାଭ ହେବନାହିଁ ।

୧- ପିଲାଙ୍କୁ ଗଢ଼ିବାକୁ ହେଲେ ନିଜର ଆଦର୍ଶ ବିଚାର ଶିଖାନ୍ତୁ । ମାନବିକତା,ଦୟା ,ସମ୍ବେଦନତା ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ଵ ଦିଅନ୍ତୁ , ଯେମିତି ସେ ବଡ଼ ହୋଇ ଆଧୁନିକତା ନାଁରେ ମେକାନିକାଲ ହେଇ ନଯାଉ ।

୨- ଆପଣଙ୍କ ଆଚାର ବିଚାର ଯଦି ଠିକ ନାହିଁ ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଉପଦେଶର କିଛି ମାନେନାହିଁ । ଆପଣ ଯଦି ଦୟାବାନ,କରୁଣାବାନ ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାର ସ୍ଵଭାବ ମଧ୍ୟ ସେଇଆ ହେବ । ପିଲାଙ୍କୁ ଭଲ ବିଚାର ଶିଖାଇବାକୁ ମହାପୁରୁଷଙ୍କ କାହାଣୀ ପଢ଼ିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଭଲ ବହି ବି ପଢ଼ିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ।

୩-ଆପଣ ପିଲାଙ୍କ ବ୍ୟବହାରକୁ ନେଇ ଟିପ୍ପଣୀ ଦିଅନ୍ତୁ.. ଭଲ ଲାଗୁଥିବା ବ୍ୟବହାରକୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତୁ ..ରାଗିବା,କ୍ରୁରତା ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝାନ୍ତୁ ..ଏଇଟା ଭଲ ନୁହେଁ । ଭଲମନ୍ଦର ଫରକ ଜାଣିଗଲେ ନିଜର ସ୍ଵଭାବ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପିଲା ବାଧ୍ୟହେବେ ।

୩-ନୂଆ ନୂଆ ଲୋକଙ୍କ ସହ ମିଶିବାର ଅଭ୍ୟାସ ତିଆରି କରନ୍ତୁ । ଯଦି କେହି ନୀତିବାନ ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ ସହ ମିଶୁଛି.. ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ବି ମିଳାମିଶା କରନ୍ତୁ . ଫଳରେ ଭଲଲୋକଙ୍କ ମିଶିବା ଦ୍ଵାରା ନିଜ ସ୍ଵଭାବ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ସୁବିଧା ହେବ ।

   Related Posts