Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ରାଗି କିମ୍ବା ଜିଦଖୋର ପିଲାଙ୍କୁ ଯଦି ବିନମ୍ର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କରନ୍ତୁ ଏହି କାମ , ନିଜେ ବି ବଦଳାନ୍ତୁ ନିଜର ସ୍ଵଭାବ

30/03/2019 at 7:36 PM

ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଗଢ଼ିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ  । ପିଲାଙ୍କୁ ମାଟି ଛାଂଚ ପରି ଯେମିତି ଗଢ଼ିପାରିବ ସେମିତି ହେବ । ଯଦି ଆପଣ ପିଲାଙ୍କୁ ବେଶି ଶ୍ରଦ୍ଧାଦେଇ ମୁହଁବଢ଼ା କରିଦେଲେ କଥା ସରିଲା । ଆପଣ ଆଉ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସମ୍ଭାଳିପାରିବେ ନାହିଁ । ତେଣୁ ଛୋଟବେଳୁ ସେତିକି କରନ୍ତୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ କଥାମାନି ଭବିଷ୍ୟତରେ ଚଳିବ । ପିଲାଙ୍କୁ ବଦଳେଇବା ସହିତ ନିଜେ ବି ନିଜର ନୀତି ଆଦର୍ଶକୁ ବଦଳାନ୍ତୁ । ତାହେଲେ ନିଜର ପ୍ରଭାବ ପିଲାଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିବ । ଯଦି ଆପଣ ଖାଲି ଉପଦେଶ ଦେବାକୁ ରହିବେ କିଛି ଲାଭ ହେବନାହିଁ ।

୧- ପିଲାଙ୍କୁ ଗଢ଼ିବାକୁ ହେଲେ ନିଜର ଆଦର୍ଶ ବିଚାର ଶିଖାନ୍ତୁ । ମାନବିକତା,ଦୟା ,ସମ୍ବେଦନତା ପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ଵ ଦିଅନ୍ତୁ , ଯେମିତି ସେ ବଡ଼ ହୋଇ ଆଧୁନିକତା ନାଁରେ ମେକାନିକାଲ ହେଇ ନଯାଉ ।

୨- ଆପଣଙ୍କ ଆଚାର ବିଚାର ଯଦି ଠିକ ନାହିଁ ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଉପଦେଶର କିଛି ମାନେନାହିଁ । ଆପଣ ଯଦି ଦୟାବାନ,କରୁଣାବାନ ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାର ସ୍ଵଭାବ ମଧ୍ୟ ସେଇଆ ହେବ । ପିଲାଙ୍କୁ ଭଲ ବିଚାର ଶିଖାଇବାକୁ ମହାପୁରୁଷଙ୍କ କାହାଣୀ ପଢ଼ିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଭଲ ବହି ବି ପଢ଼ିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ।

୩-ଆପଣ ପିଲାଙ୍କ ବ୍ୟବହାରକୁ ନେଇ ଟିପ୍ପଣୀ ଦିଅନ୍ତୁ.. ଭଲ ଲାଗୁଥିବା ବ୍ୟବହାରକୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତୁ ..ରାଗିବା,କ୍ରୁରତା ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝାନ୍ତୁ ..ଏଇଟା ଭଲ ନୁହେଁ । ଭଲମନ୍ଦର ଫରକ ଜାଣିଗଲେ ନିଜର ସ୍ଵଭାବ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପିଲା ବାଧ୍ୟହେବେ ।

୩-ନୂଆ ନୂଆ ଲୋକଙ୍କ ସହ ମିଶିବାର ଅଭ୍ୟାସ ତିଆରି କରନ୍ତୁ । ଯଦି କେହି ନୀତିବାନ ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ ସହ ମିଶୁଛି.. ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ବି ମିଳାମିଶା କରନ୍ତୁ . ଫଳରେ ଭଲଲୋକଙ୍କ ମିଶିବା ଦ୍ଵାରା ନିଜ ସ୍ଵଭାବ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ସୁବିଧା ହେବ ।

   Related Posts