Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ଦମଦାର୍ ମାଇଲେଜ୍ ସହ ଆରାମଦାୟକ ହୋଇଥାଏ ଏହି ସବୁ ସ୍କୁଟି, ଜାଣନ୍ତୁ ଦାମ୍ ଓ ଫିଚର୍ସ

20/10/2020 at 10:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୦/୧୦:   ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ସ୍କୁଟିର ଲୋକପ୍ରିୟତା ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ସହରାଞ୍ଚଳରେ ସ୍କୁଟିର ଚାହିଦା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ତେବେ ସ୍କୁଟିର ମାଇଲେଜ ଭଲ ନୁହେଁ ବୋଲି କେହିକେହି କହିଥାନ୍ତି । ତେବେ ହୋଣ୍ଡା ଆକ୍ଟିଭାରୁ ନେଇ ଟିଭିଏସ ଜୁପିଟର ଯାଏଁ ଏପରି ଅନେକ ସ୍କୁଟି ରହିଛି ଯାହାର ମାଇଲେଜ ବହୁତ ଭଲ ।

ଟିଭିଏସ ପେପ୍ ପ୍ଲସ– ଏହି ସ୍କୁଟିର ଦାମ୍ ହେଉଛି ୫୨୫୫୪ । ଏହାର ଇଞ୍ଜିନର କ୍ଷମତା ହେଉଛି ୮୭.୮ ସିସି । ଏହାର ମାଇଲେଜ ହେଉଛି ଲିଟର ପିଛା ୬୫ କିମି ।

ଟିଭିଏସ ସ୍କୁଟି ଜେଷ୍ଚ ୧୧୦– ଏହି ସ୍କୁଟିର ଇଞ୍ଜିନର କ୍ଷମତା ୧୧୦ ସିସି । ଏଥିରେ ଏଲଇଡି, ଡିଆରଏଲଏସ, ୧୯ ଲିଟର ଟ୍ୟାଙ୍କ୍ ରହିଛି । ଏହା ୭.୮୧ ପିଏସର ପାଓ୍ୱାର ଜେନେରେଟ କରିଥାଏ । ଏହାର ମାଇଲେଜ ହେଉଛି ଲିଟର ପିଛା ୬୨ କିମି । ଏହାର ଦାମ୍ ରହିଛି ୬୧୪୨୫ ।

ଟିଭିଏସ ଜୁପିଟର- ଏହି ୧୦୯ ସିସିର ସ୍କୁଟି ହୋଣ୍ଡା ଆକ୍ଟିଭାକୁ ଟକ୍କର ଦେଉଛି । ଏହାର ଦାମ୍ ହେଉଛି ୬୩୧୦୨ ଟଙ୍କା । ଏହା ଲିଟର ପିଛା ୬୨ କିମି ମାଇଲେଜ ଦେଇଥାଏ ।

ହୋଣ୍ଡା ଆକ୍ଟିଭା ୬ଜି– ଏହି ସ୍କୁଟିର ଦାମ୍ ୬୫,୪୧୯ ଟଙ୍କା । ଏହି ସ୍କୁଟି ଦୁଇଟି ଭାରିଏଣ୍ଟରେ ଉପଲବ୍ଧ । ଏଥିରେ ୧୦୯.୫୧ ସିସିର ଇଞ୍ଜିନ ରହିଛି । ଯାହା ୮.୭୯ ଏନଏମର ଟର୍କ ଜେନେରେଟ୍ କରିଥାଏ । ଏହାର ମାଇଲେଜ୍ ହେଉଛି ଲିଟର ପିଛା ୬୦ କିମି ।

ହୋଣ୍ଡା ଆକ୍ଟିଭା ୧୨୫– ଏହି ସ୍କୁଟି ଆକାରରେ ଅପେକ୍ଷାକୃତ ବଡ । ଏଥିରେ ଫୁଏଲ  ପିଲର କ୍ୟାପ୍, ଲାଇଟ୍ ସ୍ୱିଚ୍ ପାସ୍ ରହିଛି । ଏହି ସ୍କୁଟିର ଏକ୍ସ ସୋରୁମ୍ ଦାମ୍ ୬୮ ହଜାର ଟଙ୍କାରୁ ୭୫୯୯୭ ଟଙ୍କା ।

   Related Posts