Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜୟପୁର : ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଅଧା ରାସ୍ତାରେ ଓହ୍ଲାଇଦେଲା ବସ୍, ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବସ୍ ସହ ଡ୍ରାଇଭର ଓ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଅଟକ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ୨ ଦିନ ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ଜଣେ ସେବାୟତ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପ୍ରଶାସନର ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ଟ୍ରକ୍-ବସ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ହେଲପର ମୃତ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସ୍କୁଲ ନିକଟ ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଭୁବନେଶ୍ବର-କୋଲକତା ଜନଶତାବ୍ଦୀ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟଳିଲା ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣା
  • ||
  • ‘ଚାକିରୀରେ ୬ ବର୍ଷ ପୂରଣ କରିଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସରକାର ରେଗୁଲାର କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ’, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରାୟ ଶୁଣାଇଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବଡ଼ଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ୩ ଦିନ ପାଇଁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌, ବନ୍ଦ ରହିବ ହାଟ ଓ ବଜାର
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ାରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ, କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ସୂଚନା ନାହିଁ
  • ||
  • ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ରାଜ୍ୟରେ ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୯୮୯ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଶିଳ୍ପ ତାଲିମ୍ କେନ୍ଦ୍ରର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ସ୍କ୍ରାପରୁ ତିଆରି କଲେ ୭୦ଫୁଟ ଉଚ୍ଚା ବାଦ୍ୟଯନ୍ତ୍ର- ଗୀଟାର, ଗିନିଜ୍ ବୁକ୍‌ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ନେଇ ଆଶାବାଦୀ

19/07/2019 at 12:43 PM

ବ୍ରହ୍ମପୁର (ସୁରଜିତ ପଣ୍ଡା) ୧୯|୭: ଆମେ ଯାହାକୁ ଅରକାରୀ ଭାବି ଫିଙ୍ଗିଦେଉ ବେଳେ ବେଳେ ସେସବୁ ଅଦରକାରୀ ଜିନିଷ ବି ବହୁତ କାମରେ ଲାଗେ । ବ୍ରହ୍ମପୁର ସରକାରୀ ଶିଳ୍ପ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ରର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଏଭଳି କିଛି ଅଦରକାରୀ ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରି ଏକ ୭୦ଫୁଟ୍‌ ଉଚ୍ଚର ଗିଟାର୍‌ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି । ଯାହା ଗିନିଜ୍‌ ବୁକ୍‌ ଅଫ୍‌ ରେକର୍ଡ଼ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବ ବୋଲି ସେମାନେ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି । କେମିତି ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା ।

ଆପଣ ଗିଟାର ତ ଦେଖିଥିବେ ନିଶ୍ଚୟ । ହେଲେ ୭୦ଫୁଟ୍‌ ଉଚ୍ଚର ଗିଟାର । ଶୁଣିଲେ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିପାରେ । ଏତେ ବଡ଼ ଗିଟାର କୋଉଠି ଆଉ କେମିତି ତିଆରି ହୋଇଛି । ହଁ ଆପଣ ଦେଖୁଥିବା ଏହି ୭୦ଫୁଟ୍‌ର ଏହି ଗିଟାରଟିକୁ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ବ୍ରହ୍ମପୁର ଶିଳ୍ପ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ରର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ।

ବିଭିନ୍ନ ସ୍କ୍ରାପ୍‌  ଯାହାକୁ ଅଦରକାରୀ ଭାବି ଲୋକେ ଫିଙ୍ଗି ଦିଅନ୍ତି କିମ୍ବା କବାଡ଼ିବାଲାକୁ ବିକ୍ରି କରିଦିଅନ୍ତି ସେ ସବୁକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ବ୍ରହ୍ମପୁର ଆଇଟିଆଇର ଏହି ପିଲାମାନେ ଏହି ବୃହତ୍ତ ଗିଟାରଟିକୁ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ।

ଅଦରକାରୀ ସରଞ୍ଜାମ ସବୁକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ୩୫ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏହି ଗିଟାରଟିକୁ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ପାଇଁ ଏମାନଙ୍କୁ ପାଖାପାଖି ଦେଢ଼ମାସର ସମୟ ଲାଗିଛି । କେବଳ ଗିଟାର କାହିଁକି ଏହି ଆଇଟିଆଇ କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଆପଣ ଦେଖୁଥିବା ମାଛ, ଟ୍ୟାଙ୍କ୍‌, ବିଭିନ୍ନ ପଶୁପକ୍ଷୀଙ୍କ ପ୍ରତିକୃତି ସବୁ କିଛି ଏହି ଅବ୍ୟବହୃତ ସ୍କ୍ରାପ୍‌ରେ ହିଁ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ । ଯାହାକୁ ଦେଖିଲା ଲୋକ କେବେ ବି ବିଶ୍ବାସ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ।

ବ୍ରହ୍ବପୁର ଆଇଟିଆଇ ର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ ତିଆରି କରିଥିବା ଏହି ଗିଟାର ଗିନିଜ୍‌ ବୁକ୍‌ ଅଫ ରେକର୍ଡ଼ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବ ବୋଲି ସେମାନେ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି ।

   Related Posts