Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ମିସାଇଲ୍‌ ଆକ୍ରମଣରୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତିଲେ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ – ସଭାରୁ ନିଆଗଲା ବଙ୍କର ଭିତରକୁ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

26/12/2019 at 3:17 PM

ଜେରୁଜେଲମ୍‌ ୨୬।୧୨ – ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେନ୍ଞ୍ଜାମିନ୍‌ ନେତନ୍ୟାହୁ ଅଳ୍ପକେ ଏକ ମିସାଇଲ୍‌ ଆକ୍ରମଣରୁ ବର୍ତ୍ତିଯାଉଛନ୍ତି । ସେ ଏକ ଜନ ସଭାରେ ଭାଷଣ ଦେଉଥିବା ସମୟରେ ଗାଜାରୁ ମିସାଇଲ୍‌ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ରେ ଥିବା ଏୟାର ଡିଫେନ୍ସ ସିଷ୍ଟମର ସାଇରନ୍‌ ବାଜି ଉଠିଥିଲା । ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ନେତନ୍ୟାହୁଙ୍କୁ ସଭା ସ୍ଥଳରୁ ଏକ ବଙ୍କର ଭିତରକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ।

ଏବେ ଗାଜାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ହାମାସ୍‌ ଇସଲାମିଷ୍ଟର କବଜା ରହିଛି । ହାମାସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ବାରମ୍ବାର ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଉଛି। ଏହି ରକେଟ୍‌ ଆକ୍ରମଣ ବେଳେ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ର ଏୟାର ଡିଫେନ୍ସ ସିଷ୍ଟମର ସାଇରନ୍‌ ବାଜି ଉଠିଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ସେଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ଏକ ସ୍ଥାନୀୟ ନିର୍ବାଚନର ସାଧାରଣ ସଭାରେ ନେତାନ୍ୟାହୁ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେଉଥିଲେ । ଗାଜାରୁ ଆସିଥିବା ମିସାଇଲ୍‌କୁ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ର ଆଇରନ୍‌ ଡୋମ୍‌ ଏୟାର ଡିଫେନ୍ସ ସିଷ୍ଟମ୍‌ ଇଣ୍ଟେରସେପ୍ଟ କରି ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଥିବା ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗାଜା ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ବିଷୟରେ କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । ଆକ୍ରମଣରେ କୌଣସି କ୍ଷତି ହଇ ନଥିବା ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ନିର୍ବାଚନ ସଭାରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ସମୟରେ ହଠାତ୍ ସାଇରନ୍‌ ବାଜି ଉଠିଥିଲା । ସେଠାରେ ମିସାଇଲ୍‌ ଆକ୍ରମଣର ଆଲାର୍ମ ବାଜି ଉଠିଥିଲା । , ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ତୁରନ୍ତ ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ଖାଲି କରି ଦେଇଥିଲେ ।

ଏବେ ବେନ୍ଞ୍ଜାମିନ୍‌ ନେତନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଦଳର ଅନ୍ତରୀଣ ନିର୍ବାଚନ ଚାଲିଛି । ଏଥିପାଇଁ ସେ ବିଭିନ୍ନ ସହର ବୁଲି ପ୍ରଚାର କାର୍ଯ୍ୟ ଚଳାଇଛନ୍ତି ।
ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ କୌଣସି ଦଳ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ କରି ନାହାନ୍ତି ।

   Related Posts