ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଓଁ ଶବ୍ଦର ଉଚ୍ଚାରଣ କଲେ ମିଳିବ ଏହି ସବୁ ଫାଇଦା… ଜାଣନ୍ତୁ ଉଚ୍ଚାରଣ କରିବାର ନିୟମ

16/12/2018 at 4:47 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୬/୧୨ : ଓଁ ଶବ୍ଦ ତିନିଟି ଅକ୍ଷରର ମିଶ୍ରଣ | ତିନିଟି ଶବ୍ଦ ହେଲା ଅ, ଉ ଏବଂ ମ | ଏହି ତିନିଟି ଅକ୍ଷର ବ୍ରହ୍ମା, ବିଷ୍ଣୁ, ମହେଶ୍ୱରଙ୍କ ସଂଯୁକ୍ତ ସ୍ୱରୂପ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ଏହି ଶବ୍ଦରେ ସୃଜନ, ପାଳନ ଏବଂ ସଂହାର ତିନିଟି ଅର୍ଥ ସାମିଲ | ତେଣୁ ଓଁ ଶବ୍ଦକୁ ହିଁ ଈଶ୍ୱର ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ଓଁ ଶବ୍ଦର ଉଚ୍ଚାରଣ ସଠିକ ଭାବେ କଲେ ଜୀବନର ବହୁ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯାଇଥାଏ | ଓଁ ଶବ୍ଦର ସଠିକ ଉଚ୍ଚାରଣ ଦ୍ୱାରା ଈଶ୍ୱରଙ୍କ ଉପଲବ୍ଧି ଅନୁଭୂତ ହୋଇଥାଏ | ଏହି ଶବ୍ଦର ଉଚ୍ଚାରଣ ପାଇଁ କିଛି ନିୟମ ରହିଛି | ଏହି ନିୟମ ପାଳନ କଲେ ସୁଫଳ ମିଳିଥାଏ |

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଣ ସେହି ନିୟମ :

୧. ଓଁ ଉଚ୍ଚାରଣ ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତ କିମ୍ବା ତ୍ରିସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ କରିବେ |

୨. ଉଚ୍ଚାରଣ ବେଳେ ମେରୁଦଣ୍ଡ ସିଧା ରଖିବେ |

୩. ଉଚ୍ଚାରଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ ହେବାପରେ ୧୦ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଳ ସ୍ପର୍ଶ କରିବେ ନାହିଁ |

୪. ନିୟମିତ ଭାବେ ଉଚ୍ଚାରଣ କଲେ ଭଗବାନଙ୍କ ସାନ୍ନିଧ୍ୟ ମିଳିଥାଏ |

ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କଣ କରିବେ :

ଏକ ବଡ ତୁଳସୀ ପତ୍ର ନେବେ | ତୁଳସୀ ପତ୍ରକୁ ଡାହାଣ ହାତରେ ଧରି ୧୦୮ ଥର ଓଁ ଶବ୍ଦ ଉଚ୍ଚାରଣ କରିବେ | ଏହାପରେ ତୁଳସୀ ପତ୍ରକୁ ପିଇବା ପାଣିରେ ପକେଇଦେବେ | ଏହି ପାଣି ପିଇବା ପରେ ଶୁଦ୍ଧ ସାକାହାରୀ ଭୋଜନ କରିବେ | କୌଣସି ପ୍ରକାରର ତାମସିକ ଭୋଜନ ଗ୍ରହଣ କରିବେନାହିଁ |

ମାନସିକ ଏକାଗ୍ରତା ପାଇଁ କଣ କରିବେ :

ବେଳେବେଳେ ଯେତେ ପାଠ ପଢିଲେ ମଧ୍ୟ ମନେ ରହେନାହିଁ | ଏଥିପାଇଁ ଏକ ସରଳ ଉପାୟ କରିପାରିବେ | ଏକ ହଳଦିଆ କାଗଜରେ ନାଲି ରଙ୍ଗରେ ଓଁ ଲେଖିବେ | ଓଁ ଚାରିପଟେ ନାଲି ରଙ୍ଗରେ ଏକ ଗୋଲ କରିବେ | ପଢ଼ୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ଟେବୁଲ ଉପର କାନ୍ଥରେ ଏହି କାଗଜକୁ ଲଗେଇଦେବେ |

ବସ୍ତୁ ଦୋଷ ପାଇଁ କଣ କରିବେ :

ଘରେ ଯଦି କୌଣସି ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ରହିଛି ତାହେଲେ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରର ଦୁଇପଟେ ସିନ୍ଦୁରରେ ସ୍ୱସ୍ତିକ ଚିହ୍ନ କରିବେ | ମୁଖ୍ୟଦ୍ଵାରର ଉପରେ ସିନ୍ଦୁରରେ ଓଁ ଲେଖିବେ | ଏହି ଉପାୟ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଅପରାହ୍ନରେ କଲେ ସୁଫଳ ମିଳିଥାଏ |

ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ କଣ କରିବେ :

ବେଳେବେଳେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରି ମଧ୍ୟ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇନଥାଏ | ଯାହାଫଳରେ ମଣିଷ ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଯାଇଥାଏ | ଏଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ ରହିଛି କିଛି ସରଳ ଉପାୟ | ଏକ ଧଳା କାଗଜରେ ହଳଦୀ ଓଁ ଲେଖିବେ | କାଗଜକୁ ପୂଜାଘରେ ରଖିଦେବେ | ଏହି କାଗଜକୁ ଧୂପ ଦେଇ ପୂଜା କରିବା ପରେ ଏହାକୁ ଚାରି ଚଉତା ତରି ନିଜ ପର୍ସରେ ରଖିଦେବେ | ଦେଖିବେ ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯିବ |

   Related Posts