Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

fifa world rankingର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ବେଲଜିୟମ, ଦ୍ୱିତୀୟସ୍ଥାନରେ ରହିଲା ଫ୍ରାନ୍ସ

19/12/2019 at 8:35 PM

ଜ୍ୟୁରିଖ : ବିଶ୍ୱ ଫୁଟବଲ ନିୟାମକ ‘ଫିଫା’ ଲଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟବର୍ଷ  ବେଲଜିୟମକୁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫୁଟବଲ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବେଲଜିୟମ ଏବେ ଫିଫା ବିଶ୍ୱ ରାଙ୍କିଙ୍ଗର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ ଫ୍ରାନ୍ସ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ବ୍ରାଜିଲ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଚଳିତବର୍ଷ ଶୀର୍ଷ ୩ ସ୍ଥାନରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ। ହେଲେ ଟପ୍ ଫାଇଭ୍‌ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି। 

ଇଂଲଣ୍ଡ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି ୪ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ  ଉରୁଗୁଏ ଦୁଇ ପାହାଚ ଚଢି ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଅତୀତରେ ବେଲଜିୟମ ୨୦୧୫ ଓ ୨୦୧୮ର ଶର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫୁଟବଲ ଟିମ୍‌ ମାନ୍ୟତା ପାଇଥିଲା। ଚଳିତବର୍ଷ ବେଲଜିୟମ ତାର ସମସ୍ତ ୧୦-ଏ ସ୍ତରର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସଫଳ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୟୁଇଏଫଏ ୟୁରୋ-୨୦୨୦ କ୍ୱାଲିଫାଏ କରିଛି। ବେଲଜିୟମ ବ୍ୟତୀତ ଏସିଆ କପ୍ ଚାମ୍ପିୟନ କତାରକୁ ‘ମୁଭର ଅଫ ଦି ଇୟର-୨୦୧୯’ ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନୀତ କରାଯାଇଛି।

କତାର ୨୦୧୮ ଫିଫା ରାଙ୍କିଙ୍ଗ ବାଦେ ୨୫ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ୧୩୮ ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ଗୁଡିକରୁ କତାର ୧୬ଟିରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ଟି ଡ୍ର ରଖିଥିଲା ଓ ୭ଟି ହାରିଥିଲା। ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୧୯ରେ ହୋଇଥିବା ଏସିଆ କପ୍ ଫାଇନାଲରେ କତାର  ଜାପାନକୁ ୩-୧ରେ ହରାଇ ଏସିଆ ଚାମ୍ପିୟାନ ହୋଇଥିଲା। କତାର ନିଜ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ୩୮ ପଏଣ୍ଟ ସୁଧାର କରିଥିବା ବେଳେ ଫିଫା ରାଙ୍କିଙ୍ଗର ୫୫ତମ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

   Related Posts