Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

୫ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳୀ ଯେଉଁମାନେ ୱାର୍ଲଡକପ୍ ଟିମରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଖେଳିନାହାନ୍ତି ଗୋଟିଏ ବି ମ୍ୟାଚ୍

24/06/2019 at 12:27 PM

କ୍ରିକେଟ ଜଗତର ସମସ୍ତ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଥାଏ ୱାର୍ଲଡକପରେ ଖେଳିବା । କିଛି ଖେଳାଳୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ପୁରଣ ହୋଇଥାଏ ଆଉ କିଛି ଖେଳାଳୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ପୁରଣ ହୋଇନଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଉ କିଛି ଖେଳାଳୀ ସାମିଲ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ହୋଇନଥାନ୍ତି । ଅର୍ଥାତ କିଛି ଖେଳାଳୀ ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ୱାର୍ଲଡକପ ଟିମରେ ଚୟନ କରାଯାଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ଏମାନେ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇ ନଥାନ୍ତି । ଏମାନେ ଖାଲି ହାତରେ ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିଆସନ୍ତି ।

ଏହି ତାଲିକାରେ ଅନେକ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ନାଁ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛି । ଏମାନେ ୱାର୍ଲଡକପ ଟିମରେ ସାମିଲ ହେଲେ କିନ୍ତୁ ଖେଳିପାରିଲେ ନାହିଁ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳୀ

ଅମୟ ଖୁରାସିୟା (୧୯୯୯)- ୧୯୮୩ ପରେ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ୱାର୍ଲଡକପରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ମଉକା ମିଳିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ୧୯୯୯ ରୁ ପୁଣି ପୁରୁଣା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅମୟ ଖୁରାସିୟାଙ୍କୁ ନ ଖେଳି ଫେରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ସେ କେବଳ ବେଞ୍ଚର ଶୋଭା ହୋଇ ରହିଗଲେ ।

ସଞ୍ଜୟ ବାଙ୍ଗର (୨୦୦୩) – ଭାରତର ଜଣେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଖେଳାଳୀ ସଞ୍ଜୟ ବାଙ୍ଗର ବିଶ୍ୱକପରେ ନ ଖେଳି ଫେରିଯାଇଥିଲେ । ସେ ଟିମରେ ସାମିଲ ଥିଲେ ସତ କିନ୍ତୁ ପ୍ଲେଇଂ ଇଲେଭେନ ଖେଳିବାର ତାଙ୍କୁ ମୁଉକା ମିଳିନଥିଲା । ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ନ ଖେଳି ସେ ସ୍ୱଦେସ ଫେରି ଯାଇଥିଲେ ।

ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ (୨୦୦୩) – ୨୦୦୩ ବିଶ୍ୱକପରେ କେବଳ ସଞ୍ଜୟ ବାଙ୍ଗର ହିଁ ନ ଖେଳି ଫେରିନଥିଲେ ବରଂ ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ ମଧ୍ୟ ନ ଖେଳି ଫେରି ଆସିଥିଲେ । ପାର୍ଥିବ ପଟେଲଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପର ୧୫ ଜଣିଆ ସଦସ୍ୟ ଟିମରେ ରଖାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ବି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ମଉକା ମିଳିନଥିଲା ।

ଇରଫାନ ପଠାନ (୨୦୦୭) – ୨୦୦୭ ବିଶ୍ୱକପରେ ଇରଫାନ ପଠାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପ ଟିମରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଖେଳିବାକୁ ମଉକା ମିଳିନଥିଲା । ସେତେବେଳେ ଇରଫାନଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର ଚରମ ସୀମାରେ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ବି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାର ମଉକା ମିଳିନଥିଲା ।

ଅମ୍ବାତୀ ରାୟଡୁ (୨୦୧୫) – ଭାରତର ଜଣେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅମ୍ବାତୀ ରାୟଡୁଙ୍କ ନାଁ ସାମିଲ ଅଛି । ୨୦୧୫ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତୀୟ ଟିମରେ ଅମ୍ବାତୀ ରାୟଡୁଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ଲେଇଂ ଇଲେଭେନରେ ଖେଳିବାର ମଉକା ମିଳିନଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଗୋଟିଏ ବି ମ୍ୟାଚ ନଖେଳି ସେ ଫେରି ଆସିଥିଲେ ।

   Related Posts