Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ୪୧ ବର୍ଷ ପରେ କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଦଳ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୯୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ଡିସଚାର୍ଜ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୫୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୯ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଥମିବ କି ବିବାଦ ! ୯ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଲା ୧୨ତମ ବୈଠକ, ଗୋଗରା-ହଟ୍ ସ୍ପ୍ରିଙ୍ଗରୁ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଉପରେ ଜୋର
  • ||
  • ଜେଲ୍‌ ଗଲେ କୋଟିପତି ପିଏସ୍‌ ବିରଞ୍ଚି ସାହୁ
  • ||
  • ସେମି ଫାଇନାଲରେ ହାରିଲେ ସିନ୍ଧୁ, ଧୂଳିସାତ ହେଲା ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଆଶା, ଏବେ କାଂସ୍ୟ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ସରକାରୀ-ବେସରକାରୀ ସ୍ବିମିଂ ପୁଲ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ମୀନା ବଜାର ଖୋଲାଯାଇପାରିବ
  • ||
  • ଭୋଜିଭାତ ଉପରେ ପୂର୍ବବତ କଟକଣା ରହିବ
  • ||
  • ବିବାହରେ ୨୫, ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟାରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||

ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧ ଜେଟ୍ ଭାରତ ପହଞ୍ଚିବାର ଢେର ଆଗରୁ ଆସିଥିଲା ରାଫେଲ ପାନ୍ ମସଲା, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଜାଦାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍

30/07/2020 at 1:22 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦।୭: ବହୁ ବାଦ ବିବାଦ ପରେ ଦେଶରେ ଆସି ପହଞ୍ଚିସାରିଛି ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ । ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଦେଶରେ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି । ଫ୍ରାନ୍ସ ଡାସଲ୍ଟ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭାରତକୁ ୫ଟି ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ସୋମବାର ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ବାହାରିଥିବା ଏହି ସବୁ ବିମାନ ବୁଧବାର ଭାରତ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ସାରା ଦେଶରେ ଉତ୍ସାହ ଖେଳିଯାଇଛି । ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନଗୁଡିକ ୟୁଏଇ ଅଲ-ଦଫ୍ରା ବାୟୁସେନା ଘାଟିରୁ ଆସି ଅମ୍ବାଲାରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲା ।  ମାତ୍ର ଡାସଲ୍ଟ ଦ୍ବାରା ନିର୍ମିତ ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତକୁ ଆସିଥିଲା ରାଫେଲ ପାନ୍ ମସଲା । ଯାହାର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ବହୁଳ ଭାବେ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିଲା ।

ଏହି ଭିଡିଓ ସାମ୍ବାଦିକ ଏବଂ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ପୋର୍ଟାଲ ଦ୍ବାରା ବହୁଳ ଭାବରେ ସେୟାର ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏକ ବିଜ୍ଞାପନରେ ଆନିମେଟେଡ୍ ଏଫ-୧୪ ଗୁଡିକୁ ଭୁଲ୍ ଭାବରେ ଚିତ୍ରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ରାଫେଲ୍ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନକୁ ଏକ ନୂତନ ପାନ୍ ମସଲା ଭାବେ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଥିଲା ।

ଏହି ପାନ୍ ମସଲା R-AMP ନାମକ ଏକ ପାନ୍ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ବାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା । ଯାହା ନୋ ଟବାକୋ, ନୋ ନିକୋଟିନ୍ ଉତ୍ପାଦ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଜ୍ଞାବଦ୍ଧ ।

ଏଭଳି ଏକ ଉତ୍ପାଦ ପ୍ରକୃତରେ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନଥିଲା । ବିଜ୍ଞାପନ ସଂସ୍ଥା ‘ମ୍ୟାଜିକ୍ ରିଲ୍ ମିଡିଆ’ ଏହି ପାନ୍ ମସଲା ଭିଡିଓର ଏକମାତ୍ର ଉତ୍ସ ଥିଲା । ଯାହାକି ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଅବସ୍ଥିତ ।

   Related Posts