Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୮ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ ଉପରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ପାରିତ କଲା ୟୁପି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ଧୋକା-ଧମକ ଦେଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଲେ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌
  • ||
  • ଅତ୍ୟଧିକ କାମର ବୋଝ ସହିନପାରି ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା: ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ, କହିଲେ…
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||
  • ୨ ବାରହା ଶିକାରୀ ଗରିଫ: ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା ବେଳେ ମାଡି ବସିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କରୋନାରେ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଲା ଠିକାଦାର ସଂଘ
  • ||
  • ୧୦ ଡଲାରରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିବ ଋଷ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ Sputnik V, ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଡେଲିଭରି
  • ||
  • ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ବେଳେ ପଛରୁ ମାଡିଗଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||

ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

11/08/2020 at 9:45 AM

ନୂଆପଡା ୧୧।୦୮: ନୂଆପଡାରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର । ଗୁରୁତର ବ୍ୟକ୍ତି ନୂଆପଡା ରେଞ୍ଜ ପଗାରପାଣି ଗାଁର ବଲଧର ମାଝୀ । ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ନୂଆପଡା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ସକାଳୁ ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଦୁଇଟି ଭାଲୁ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ସେ ପାଟି କରିବାରୁ ଲୋକେ ଧାଇଁ ଆସିଥିଲେ । ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଦେଖି ଭାଲୁ ଜଙ୍ଗଲ ମୁହାଁ ହୋଇଥିଲା ।

ସୁଚନାଯୋଗ୍ୟ,ଆଜି ସକାଳୁ ଶୌଚ ପାଇଁ ନିଜ ବିଲପଟେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଦୁଇଟି ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଯାହାଦ୍ବାରା ଛାତିରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଓ ଜଙ୍ଘ ରେ ମଧ୍ୟ ଆଘାତ ରହିଛି । ସକାଳୁ ଶୌଚ ପାଇଁ ବଳଧର ବିଲପଟେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ରାସ୍ତା ଉପରେ ହିଁ ଚାରିଟି ଛୁଆ ଧରି ଯାଉଥିବା ଦୁଇଟି ବଡ ଭାଲୁ ବଳଧର ଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଜିବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ରଡି ଛାଡିବା ପରେ ଆଖ ପାଖ ରେ ବିଲରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକେ ଦୌଡିଥିଲେ ।

ତେବେ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଖି ସମସ୍ତ ଭାଲୁ ଜଙ୍ଗଲ ପଟେ ଦୌଡି ପଳାଇଥିଲେ । ପରେ ଫୋନ ଯୋଗେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ପରେ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ୍ ପହଞ୍ଚି ଗୁରୁତର ବଳଧର ଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ନୂଆପଡା ମୂଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଆଣି ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପରେ ଯେହେତୁ ଛାତିରେ ଓ ମୁଣ୍ଡରେ ଗଭିର ଆଘାତ ଲାଗିଛି ତେଣୁ ଅଧିକା ତଥା ଉତ୍ତମ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବୁର୍ଲା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ପାଖରେ ରହିଛି ସାଲିହା ଜଙ୍ଗଲ, ଯେଉଁଥିରେ ଭାଲୁ ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଆଖପାଖ ଜଙ୍ଗଲର ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିଥିବା ଗାଁ ମାନଙ୍କୁ କିଭଳି ଭାଲୁ ନଯିବ କିମ୍ବା କାହାକୁ କିଭଳି ଆକ୍ରମଣ ନ କରିବ ସେ ନେଇ ତାରଜାଲି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ଏବେ ତାହାସବୁ ଭୁଷୁଡି ଜଙ୍ଗଲ ଖୋଲା ରହିଛି । ଯାହାପାଇଁ ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଭାଲୁ ପଲ ତଳି ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିଥିବା ଗାଁ ମାନଙ୍କୁ ପନି ପରିବା,ଫଳ ମୁଳ ଖାଇବା ପାଇଁ ଆସି ଥାଆନ୍ତି । ଅନେକ ସମୟରେ ତଳି ଅଞ୍ଚଳ ର ଲୋକେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାପାଇଁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହୋଇଛି । ଗୁରୁତର ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କ ପାଖକୁ ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ପହଞ୍ଚି ସରକାର ଙ୍କ ତରଫରୁ ମିଳୁଥିବା ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts