Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ଜଙ୍ଗଲକୁ ରାତି କଟାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ତମ୍ବୁ ଭିତରୁ ଘୋଷାଡି ନେଲା ଭାଲୁ

10/07/2021 at 9:31 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୦/୦୭: ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଙ୍ଗଲରେ କ୍ୟାମ୍ପିଂ ବା ଘରଠୁ ଦୂରରେ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ରାତି କଟାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ଏପରି କିଛି ଘଟଣା ଘଟିଯାଏ ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଦିଏ । କିଏ ଜଙ୍ଗଲି ଜନ୍ତୁଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥାନ୍ତି ତ ପୁଣି ଆଉ କେହିକେହି ନିଖୋଜ ହେବାର ମଧ୍ୟ ଖବର ରହିଛି । ଏପରି କିଛି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଆମେରିକାର ମୋଣ୍ଚାନା ଜଙ୍ଗଲରେ । ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଟେଣ୍ଟ ଭିତରୁ ଭାଲୁ ଟାଣି ନେଇଯାଇଛି  ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ୬୫ ବର୍ଷୀୟ କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆର ଜଣେ ମହିଳା ଡେଭିସ୍ ଲୋକେନ ଜଙ୍ଗଲରେ କ୍ୟାମ୍ପିଂ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସହ କିଛି ବନ୍ଧୁ ମଧ୍ୟ ସାଇକେଲ ଧରି ଜଙ୍ଗଲରେ ଟେଣ୍ଟ୍ କରି ରହିଥିଲେ ।ଲୋକେନ ଗୋଟିଏ ତମ୍ବୁଲରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁମାନେ ଅନ୍ୟ ଏକ ତମ୍ବୁରେ ଶୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ତମ୍ବୁ ପାଖାପାଖି ଗୋଟିଏ ଭାଲୁ ବୁଲୁଥିବା କେହିକେହି ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ଏପରିକି ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ତମ୍ବୁ ମଧ୍ୟରୁ ସମସ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀକୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ରାତି ୩ଟା ୧୫ରେ ଭାଲୁଟି ଲୋକେନଙ୍କୁ ଟାଣି ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟକୁ ନେଇଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଥିବା ବନ୍ଧୁମାନେ ଭାଲୁକୁ ଦେଖି ପାଟି କରିବା ସହ ଲୋକେନଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଏପରିକି କିଛି ରସାୟନ ପଦାର୍ଥ ସ୍ପ୍ରେ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଭାଲୁଟି ଲୋକେନଙ୍କୁ ପଳାଇଥିଲା । ତୁରନ୍ତ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଁଚିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେନଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିପାରିନଥିଲା ।

ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁସାରେ, ଭାଲୁଟି ପ୍ରାୟ ୨୦୦ କେଜିର ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ଭାଲୁର କିଛି ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହୋଇଚି । ତେବେ ପୋଲିସ କିମ୍ବା ବନ ବିଭାଗ ଟିମ୍ ଭାଲୁର କୌଣସି ପତ୍ତା ପାଇନାହାଁନ୍ତି ।

   Related Posts