Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୦୧୭ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ୪ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ମିଚିଗାନ ସ୍କୁଲରେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

ମହିଳାଙ୍କୁ ମାରିବା ପରେ ବି ଶବକୁ ଜଗି ବସିଥିଲା ଭାଲୁ, ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଦୁଇ ଛୁଆ ସହ ମା’ ଭାଲୁକୁ ଘଉଡାଇଲା ବନବିଭାଗ

9/01/2020 at 2:35 PM

ନବରଙ୍ଗପୁର ୯।୧: ନବରଙ୍ଗପୁର ନନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସିନ୍ଧିଗୁଡା ଗାଁ ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତ ମହିଳାଙ୍କ ନାଁ ହେଲା ଗୌରୀ ଅମନାତ୍ୟ । ସେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଦାନ୍ତକାଠି ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । ମୃତ ମହିଳାଙ୍କ ଶବକୁ ଜଗି ରହିଥିଲେ ମା’ ସହ ଦୁଇ ଛୁଆ ଭାଲୁ ।

ଗତ ଦୁଇଦିନ ହେଲା ମହିଳା ନିଖୋଜ ଥିଲେ । ତେବେ ପରିବାର ଓ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦୁଇଦିନ ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରେ ଖୋଜାଖୋଜି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଆଜି ଖୋଜା ଖୋଜି କରିବା ସମୟରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ ହୋଇପଡିଥିବା ବେଳେ ଶବ ନିକଟରେ ମା’ ସହ ଦୁଇ ଛୁଆ ଭାଲୁ ଜଗି ରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ ଏବଂ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଭାଲୁ ଗୌରୀଙ୍କ ଶରୀରର କିଛି ଅଂଶ ଖାଇ ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଖବର ପାଇ ନବରଙ୍ଗପୁର ଏସପି ନିତୀନ କୁଶଲକର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଅପରପକ୍ଷରେ ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ନିଆଁ ହୁଳା ଓ ବାଣ ଫୁଟାଇ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ପଡିରହିଥିବା ଗୌରୀଙ୍କ ଶବକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ମା’ ଓ ଦୁଇଟି ଛୁଆ ଭାଲୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ ।

   Related Posts