Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର ପ୍ରଥମ ଇଂନିସରେ ୧୦ଟି ଓ୍ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ ଏହି ବୋଲର: ଜନ୍ମଦିନରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଓ୍ୱିସ୍ କଲା BCCI

17/10/2021 at 1:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୧୦: ଆଜି ଭାରତର ମହାନ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ତଥା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ କୋଚ୍ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ୫୧ ତମ ଜନ୍ମଦିନ । ଯିଏକି କ୍ରୀଡା ଜଗତରେ ‘ଜମ୍ବୁ’ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା । ଏହି ଅବସରରେ ବିସିସିଆଇ କୁମ୍ବଲେଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଇନିଂସରେ ତାଙ୍କର ଐତିହାସିକ ୧୦ ୱିକେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରର ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରି ବୋର୍ଡ କୁମ୍ବଲେଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛି ।

୧୯୯୯ ମସିହାରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନର ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ କୁମ୍ବଲେ ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ସୂଚନା ଥାଉକି, କୁମ୍ବଲେ ଦୁନିଆର ୧୦ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ବୋଲର ହୋଇଥିଲେ ।

୧୯୫୬ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଫ୍ ବ୍ରେକ୍ ବୋଲର ଜିମ ଲେକର ଏହି କୀର୍ତ୍ତିମାନ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ । ବିସିସିଆଇ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏହି ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରି ଲେଖିଛି, “୪୦୩ଟି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍, ୮୫୬ ଟି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ୱିକେଟ୍ । ଟେଷ୍ଟର ଏକ ଇନିଂସରେ ୧୦ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ କେବଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ବୋଲର । ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ।

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଯୁବରାଜ ସିଂ ମଧ୍ୟ କୁମ୍ବଲେଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ଏକ ବିଶେଷ ଢଙ୍ଗରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରି ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଜମ୍ବୁ ନାଁ ଲେଖି, ଏବଂ ଅନୀଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କୁ ଜନ୍ମଦିନର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଆପଣ ଜଣେ ଚମତ୍କାର କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍, ମୋର ସିନିୟର ଏବଂ ଜଣେ ଚମତ୍କାର ମଣିଷ । ମୁଁ ଆଶାକରେ ଏହି ବର୍ଷ ତୁମେ ପାଇଁ ବହୁତ ଖୁସି ଏବଂ ସଫଳତା ଆଣିବ । ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସର୍ବଦା ଭଲ ହେଉ । ତୁମକୁ ବହୁତ ଭଲପାଇବା ଓ ଶୁଭେଚ୍ଛା ।

   Related Posts