Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ଆଇପିଏଲ ରଦ୍ଦ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ସହିବ ବିସିସିଆଇ !

13/03/2020 at 3:04 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୩|୦୩:  ବିସିସିଆଇ କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲର ୧୩ମ ସିଜିନକୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଯାଏଁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଆତଙ୍କ କମ ହେବ ନା ନାହିଁ ତାହା ଉପରେ ବିସିସିଆଇ ନଜର ରଖିବ। ଯଦି ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ନଆସେ ତେବେ ଆଇପିଏଳ ରବ୍ଦ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଆସନ୍ତା ମାସ ୧୫ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ହେବ।

ଆଇପିଏଲ ହେବା ନହେବାର ଆଶା ଓ ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଏହା ରବ୍ଦ ହେଲେ ବିସିସିଆଇର କେତେ ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ହେବ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଆସେ। ତେବେ ଏକ ଆକଳନରୁ ଏହି କ୍ଷତିର ପରିମାଣ ୧୦ ହଜାର କୋଟି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଏତତ୍ ବ୍ୟତୀତ ଆଇପିଏସ ଗଭର୍ଣ୍ଣିଂ କାଉନସିଲର ସ୍ପନସରସିପ୍, ମିଡିଆ ରାଇଟସ୍ ଓ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ରେଭିନ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ଏହି କ୍ଷତିକୁ ବିସିସିଆଇ ଓ ଆୟୋଜକ ହିଁ ଭରଣା କରିବେ।

କ୍ରିକ୍ ଟ୍ରାକରର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଆଇପିଏଲ ରବ୍ଦ ହେଲେ ବିସିସିଆଇକୁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତି ହେବ। ଏହି କ୍ଷତି ଦଶ ହଜାର କୋଟି ହୋଇପାରେ। କାରଣ ଆଇପିଏଲରେ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସରିଛି। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ରବ୍ଦ ହେଲେ ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ଫଳରେ ଦର୍ଶକଙ୍କଠୁ ଟିକେଟ ବାବଦରେ ମିଳୁଥିବା ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ବୋର୍ଡ ପାଇବ ନାହିଁ।

   Related Posts