Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆଜି ୭୩ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, କୋଭିଡ କଟକଣାରେ ହେବ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ
  • ||
  • ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୩ତମ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, ରାଜପଥରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ୨୧ ପ୍ରଜ୍ଞାପନ ମେଢ
  • ||

ହାପି ବାର୍ଥ ଡେ ସଚ୍ଚିନ୍ , ବିସିସିଆଇ ଜଣାଇଲା ଶୁଭେଚ୍ଛା…

24/04/2020 at 1:36 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୪।୦୪ : ଆଜି ହେଉଛି କ୍ରିକେଟ ଜଗତର ଭଗବାନ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିବା ଖେଳାଲି ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ । ୧୯୭୩ ମସିହା ଏପ୍ରିଲ ୨୪ ତାରିଖରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଏକ ସାଧାରଣ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ସଚିନ । ବିଶ୍ବ କ୍ରିକେଟ୍‌ର ମହାନତମ ଖେଳାଳିଙ୍କ ତାଲିକାରେ ସଚିନଙ୍କ ନାମ ରହିଛି । ତେବେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ନିଡର ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିବେନି । ସାରାଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଲାଗି ସେ ନିଜର ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିବେନାହିଁ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ ନକଲେ ମଧ୍ୟ ଚାରିଆଡୁ ଜନ୍ମଦିନର ଶୁଭେଚ୍ଛା ବାର୍ତ୍ତା ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ନଭେମ୍ବର ୧୫, ୧୯୮୯ ରେ ତେନ୍ଦୁଲକର ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ସେହି ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୧୮ରେ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ। ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୫,୯୨୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ସହ ତେନ୍ଦୁଲକର ୫୧ ଟି ଟେଷ୍ଟ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ତେନ୍ଦୁଲକର ମଧ୍ୟ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି | ଦିନିକିଆରେ ୧୮,୪୨୬ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ୪୯ଶତକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଛି |୨୪ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଥିବା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ତେନ୍ଦୁଲକର 6 ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଦେଶର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ସେ ୨୦୧୧ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା ଦଳର ଅଂଶ ଥିଲେ। ତେବେ ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟରଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିଲା ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ)।

୨୦୦୮ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ଇନିଂସର ହାଇଲାଇଟ୍ ପୋଷ୍ଟ କରି ବିସିସିଆଇ ଜନ୍ମ ଦିନର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତକୁ ୬ ୱିକେଟରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବାକୁ ୧୦୩ * ରନ୍ କରିଥିଲା। ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ବିସିସିଆଇ ଲେଖିଛି ଯେ, “ଯେହେତୁ ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର @sachin_rt 47 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଛି । ଆମେ ୨୦୦୮ ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ଏକ ଗୌରବମୟ ଖେଳ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ହାସଲ କରିଥିବା ଶତକ ତାଙ୍କର ୪୧ତମ ଶତକ ଥିଲା । ଯାହାକୁ 26/11 ମୁମ୍ବାଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀକୁ ବହୁତ ଖୁସି କାମନା କରୁଛି। ଜନ୍ମଦିନ #HappyBirthdaySachin, “ବିସିସିଆଇ ଭିଡିଓ କ୍ୟାପସନ୍ ଦେଇଛି | ତେବେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଙ୍କଟ କାରଣରୁ କ୍ରିକେଟର ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିବେ ନାହିଁ।

   Related Posts