Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗ ଦ୍ବାରରୁ ହଟିଲା କଟକଣା, ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ‘କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସିରିଜ୍, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭରସା ରଖିବାକୁ ହେବ’: ହରଭଜନ ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଡାକିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରଣନୀତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୧,୧୫୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୬୫୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ କରୋନା, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍
  • ||
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||

ମେ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ନହେଲେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ବାତିଲ ହେବ IPL 2020

23/03/2020 at 9:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩। ୦୩: କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ହେବା ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରକୋପକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ର ଆୟୋଜନା ହେବା ମୁସ୍କିଲ ଲାଗୁଛି। ମାତ୍ର ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଖବର ଆସୁଛି। ଦେଶରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପୁଥିବା ଏହି ମହାମାରୀ ଆଇପିଏଲର ୧୩ତମ ସଂସ୍କରଣ ଉପରେ ଗ୍ରହଣ ଲଗାଇ ଦେଇଛି।

ଏହି ବିପଦଜ୍ଜନକ ଭାଇରସ କାରଣରୁ ପ୍ରଥମେ ଆଇପିଏଲକୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। ଏହାର ଆରମ୍ଭ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଥିଲା। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଖବର ଆସିଥିଲା ଯେ, ଯଦି ଏପ୍ରିଲ ୧୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲ କେବେ ହେବ ସ୍ପଷ୍ଟ ନୁହଏ  ତେବେ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇପାରେ।

ମାତ୍ର ଏହା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଛି ଭଲ ଖବର। ଯଦି ଏପ୍ରିଲର ଶେଷ ଆଡକୁ ଏହି ଭାଇରସର ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହେ ତେବେ ମେର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ। ମିଡିଆରେ ଚାଲୁଥିବା ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ବିସିସିଆଇ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆଇପିଏଲ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ବହୁତ ମୁସ୍କିଲ। ବୋର୍ଡ ଏବେ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ ସଂସ୍କରଣ ପରି  ଖେଳ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ତାହା ତେବେ ସମ୍ଭବ ଯଦି ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ମେ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ।

ଅଧିକାରୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖିଲେ ଆମକୁ ଏପ୍ରିଲ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ। ମାତ୍ର ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ମେ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଯଦି ଆୟୋଜନ ନହୁଏ ତେବେ ଏହାର ଆୟୋଜନ କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହଁ।

ଏହି ସମୟରେ ଅଧିକାରୀ ୨୦୦୯ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ହୋଇଥିବା ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନକୁ ମନେ ପକାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ସବୁଠୁ ଛୋଟ ଆଇପିଏଲ ଥିଲା। ୨୦୦୯ ଆଇପିଏଲରେ ୩୭ ଦିନରେ ୫୯ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳା ଯାଇଥିଲା। ଯଦି ସବୁ କିଛି ସମୟ ମୁତାବକ ଠିକ୍ ରହେ ତେବେ ଏଥର ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନ ବାହାର ଦେଶରେ କରାଯାଇପାରେ।

   Related Posts