Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • T20 World Cup: ଇତିହାସ ରଚିଲେ କର୍ଟିସ କାମ୍ପର, ୪ ବଲ୍‌ରେ ନେଲେ ୪ ଓ୍ଵିକେଟ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମିଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବିଲଡିଂରୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ ଶ୍ରମିକ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୪୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲଖିମପୁର ହିଂସା ମାମଲାରେ ସଂଯୁକ୍ତ କିଷାନ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରେଳରୋକ, ୬ ଘଣ୍ଟିଆ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଫୁଲୁଛି ଜଳକା ନଦୀ, ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଚାଲାଣ ବେଳେ ୩୯ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ବିଜୟନଗରମ୍
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଟ୍ରପ୍ ଲାଇନ, ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଏଯାଏଁ ମିଳୁନି ବାପା-ପୁଅଙ୍କ ପତ୍ତା, ରବିବାର ନାଗାବଳୀରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ଉଭୟ
  • ||

ନିୟମ ମାନୁନାହାଁନ୍ତି କ୍ୟାପଟେନ୍ ଓ କୋଚ୍ : ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ କାରଣକୁ ନେଇ କ୍ଷୁବ୍ଧ କ୍ରିକେଟ ନିୟନ୍ତ୍ରକ

7/09/2021 at 3:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭/୦୯ :  ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଲଣ୍ଡନର ଏକ ହୋଟେଲରେ ଆୟୋଜିତ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚନ ସମାରୋହରେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ, ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦଳର ଭାରତ ଖେଳାଳିମାନେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ତେବେ ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିସିସିଆକୁ ଅନୁମତି ମାଗିନଥିଲା ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ରବିବାର ଦିନ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବୋଲିଂ କୋଚ୍ ଭରତ ଅରୁଣ ଏବଂ ଆର ଶ୍ରୀଧରଙ୍କ କରୋନା ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା । ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏହି ତିନିଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ୧୦ ଦିନ ପାଇଁ ଅଲଗା ରଖାଯାଇଛି । ଏହି ତିନୋଟି ବ୍ୟତୀତ ଟିମ୍ ଫିଜିଓ ନିତିନ ପଟେଲଙ୍କୁ ସତର୍କତାମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଭାବରେ ପୃଥକ କରାଯାଇଛି ।

ତେବେ ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଏହି ଇଭେଣ୍ଟର ଚିତ୍ର ବିସିସିଆଇ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରାଯାଇଛି । ବୋର୍ଡ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରିବ । ଏହି ଘଟଣା ବୋର୍ଡକୁ ଲଜ୍ଜାଜନକ କରିଛି । ଓଭାଲ୍ ଟେଷ୍ଟ ପରେ ସମଗ୍ର ପରିସ୍ଥିତି ନେଇ କୋଚ୍ ଏବଂ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ କୁହାଯିବ । ଦଳର ପ୍ରଶାସନିକ ପରିଚାଳକ ଗିରିଶ ଡୋଙ୍ଗ୍ରେଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚାଲିଛି ।

ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତୀୟ ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ଇସିବି) ର ଅନୁମୋଦନ ମଧ୍ୟ ମାଗି ନଥିଲେ । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିସିସିଆଇ ଇସିବି ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛି । କୌଣସି ଘଟଣା ବିନା ଏହି ସିରିଜ୍ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତେ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ପାଇଁ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ।

ବୁଧବାର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଚୟନ କମିଟିର ଏକ ବୈଠକ ବସିବ । ବୋଧହୁଏ ଏହି ବିଷୟ ସେଠାରେ ଆଲୋଚନା ହେବ । ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସେହି ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି ଯେଉଁଠାରେ ଭିଡ଼ ନାହିଁ । ଏକ ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବା ଉଭୟ ବୋର୍ଡକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ।

ଅଧିକାରୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ଏକ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନୁହେଁ, ଯାହା ଉଭୟ ବୋର୍ଡ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ହୋଇନାହିଁ । ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଦଳର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ସଜାଗ ରହିବାକୁ ଏବଂ ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ  ସ୍ଥାନକୁ  ନଯିବାକୁ କହିଥିଲେ । ହେଲେ ଏବେ ଏହି ଘଟଣା ଅଧିକ ବିବ୍ରତ କରୁଛି ଅବଶ୍ୟ ।  ଏହା କୁହାଯାଇପାରିବନି ଯେ ଶାସ୍ତ୍ରୀ କେବଳ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟ କିଛି କାରଣ ବି ହୋଇଥାଇପାରେ । କାରଣ ଦଳ ହୋଟେଲରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଲିଫ୍ଟକୁ ଅନ୍ୟ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିଥାଇପାରନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯାଇଥାନ୍ତା ବୋଲି ବୋର୍ଡ ଅନୁଭବ କରୁଛି ।

   Related Posts