Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ଇସ୍ତଫା ଦେବେ BCCI ସିଇଓ ରାହୁଲ ଜୋହରୀ !

16/02/2020 at 10:41 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୬।୦୨: ଇସ୍ତଫା ଦେଇପାରନ୍ତି ରାହୁଲ ଜୋହରୀ ।  ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (BCCI)ର ପ୍ରମୁଖ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଅଧିକାରୀ (CEO) ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇପାରନ୍ତି ରାହୁଲ ଜୋହରୀ । BCCIର ପ୍ରଥମ ପ୍ରମୁଖ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ନିଜର ଦାୟିତ୍ବ ସମ୍ଭାଳୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା କଥା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାହୁଲଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ନେଇ ବୋର୍ଡ  ଏବଂ ରାହୁଲଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପୃଷ୍ଟି କରାଯାଇନାହି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୧୬ରୁ ରାହୁଲ ଜୋହରୀ ବିସିସିଆର ପ୍ରଥମ ସିଇଓ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକରି ଆସୁଛନ୍ତି । ୨୦୧୬ରେ ଶଶାଙ୍କ ମନୋହର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଥିବା ବେଳେ ରାହୁଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଗତକିଛି ଦିନ ତଳେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଦ୍ବାରା ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଶାସକ କମିଟି (CoA)ର କାର୍ଯ୍ୟ ସରିଯାଇଥିଲା । ଏବଂ ଏହା ପରେ ବିସିସିଆଇରେ ନୂତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଓ କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲା । ବୋର୍ଡରେ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ କିଛି ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ବୋର୍ଡରୁ CoAକୁ ହଟାଯିବା ନେଇ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିଲେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ତେବେ ଶେଷରେ ସେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା କଥା ଚର୍ଚ୍ଚା ଆସୁଛି । ସେହିପରି ରାହୁଲ ଜୋହରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ନେଇ କୌଣସି ଆଧିକାରୀକ ବୟାନ ଆସିନାହିଁ ।

   Related Posts