Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ବିସିସିଆଇଙ୍କ ୨୦୧୯-୨୦ ଘରୋଇ ସିଜିନ ଘୋଷଣା, ବାରବାଟୀକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଏକଦିବସୀୟ, ଡିସେମ୍ବର ୨୨ରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ଭେଟିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ

3/06/2019 at 10:52 PM

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ବିସିସିଆଇ ଆଗାମୀ ୨୦୧୯-୨୦ ଘରୋଇ ସିଜିନର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଚଳିତବର୍ଷ ଏହି ସିଜନରେ ମୋଟ ୨୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ। ଯେଉଁଥିରେ ୫ଟି ଟେଷ୍ଟ ସମେତ ୯ଟି ୱାନଡେ ଓ ୧୨ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ରହିଛି ।  ବିସିସିଆଇର ଟୁର ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମିତି ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସମ୍ପାଦକ ଅମିତାଭ ଚୌଧୁରୀ। ତାଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଭାରତର ଘରୋଇ ସିଜିନ ଫ୍ରିଡମ ଟ୍ରଫିରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଭାରତ ଓ ସାଉଥ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଏହି ଟ୍ରଫି ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୫ରୁ ଅକ୍ଟୋବର ୨୩ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଏହା ପରେ ନଭେମ୍ବରରେ ବାଂଲାଦେଶ ଟିମ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ। ଆୟୋଜକ ଭାରତ ସହ ବାଂଲାଦେଶ ୩ଟି ଟି-୨୦ ଓ ୨ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ। ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଗୁଡିକ ଯଥାକ୍ରମେ ଦିଲ୍ଲୀ, ରାଜକୋଟ ଓ ନାଗପୁରରେ ଖେଳାଯିବ। ସେହିପରି ଟେଷ୍ଟମ୍ୟାଚ୍ ଇନ୍ଦୋର ଓ ନାଗପୁରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଚୌଧୁରୀ। ସେହିପରି ୨୦୧୯ ଶେଷ ମାସ ଅର୍ଥାତ ଡିସେମ୍ବରରେ ଭାରତ ଗସ୍ତ କରିବ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଟିମ୍। ଏହି ଗସ୍ତକାଳରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଭାରତ ସହ ୩ଟି ଟି-୨୦ ଓ ୩ଟି ୱାନଡେ ସିରିଜ ଖେଳିବ। ଏଥିରୁ ଗୋଟିଏ ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ମୁମ୍ବାଇରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଟି ଯଥାକ୍ରମେ ତିରୁଅବନ୍ତୀପୁରମ ଓ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ତେବେ ଡିସେମ୍ବର ୧୫ରୁ ୨୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୱାନଡେ ସିରିଜ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଚେନ୍ନାଇ, ଦ୍ବିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ୱାଇଜାକ୍ ଓ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଟି ଡିସେମ୍ବର ୨୨ ତାରିଖରେ କଟକର ବାରବାଟୀରେ ଖେଳାଯିବ।

ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୦ରେ ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁର କରିବ ଜିମ୍ବାୱେ ଟିମ୍ । ୫ରୁ ୧୦ ଜାନୁୟାରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୌହାଟୀ, ଇନ୍ଦୋର ଓ ପୁଣେରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ୩ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ। ଏହା ପଛକୁ  ଜାନୁୟାରୀ ୧୪ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମର ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁର। ଏହି ଗସ୍ତକାଳରେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଆୟୋଜକ ଭାରତ ସହ ୩ଟି ୱାନଡେ ଖେଳିବେ। ୧୪ ଜାନୁୟାରୀ ପ୍ରଥମ ଏକଦିବାସୀୟ ମୁମ୍ବାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଜାନୁୟାରୀ ୧୭ ତାରିଖରେ ରାଜକୋଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଦ୍ବିତୀୟ ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ୍। ତୃତୀୟ ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଟି ଜାନୁୟାରୀ ୧୯ ତାରିଖ ଦିନ ବେଂଗାଲୁରୁରେ ଖେଳାଯିବ।

ସେହିପରି  ଘରୋଇ ସିଜିନର ଶେଷ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ସାଉଥ ଆଫ୍ରିକା ବିରୋଧରେ ଖେଳିବ ଭାରତ। ୧୨ ମାର୍ଚ୍ଚ୨୦୨୦ରେ ଧର୍ମଶାଳାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ପ୍ରଥମ ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ୍। ଦ୍ବିତୀୟ ଏକଦିବସୀୟ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୫ ତାରିଖରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ୧୮ ତାରିଖ ଦିନ ତୃତୀୟ ଏକଦିବସୀୟ କୋଲକାତାରେ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ଚୌଧୁରି କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts