Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଭାଟିଣ୍ଡା ଗ୍ରାମୀଣ ବିଧାୟକ ଛାଡିଲେ AAP : ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ଦଳରେ ଥିଲା ଅସନ୍ତୋଷ

10/11/2021 at 9:55 AM

ଚଣ୍ଡୀଗଡ ୧୦/୧୧: ଭାଟିଣ୍ଡାର ଗ୍ରାମୀଣ AAP ବିଧାୟକ, ରୁପିନ୍ଦର କୌର ରୁବିଙ୍କ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । କାରଣ ତାରଣ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନଥିଲେ AAP ନେତୃତ୍ୱ । ତାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ AAPର ଲୋକପ୍ରିୟତା ତୀବ୍ର ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା । ସେ ସବୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ରୁବି । ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ରୁବିଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ଟିକେଟ ଦିଆଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ ଏବଂ ସେ AAP ସହିତ କିଛି ଅଂଶୀଦାର କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା ।

ରୁବି ୨୦୨୨ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରୂପେ AAP ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ତଥା ସାଙ୍ଗରୁର ସାଂସଦ ଭଗବନ୍ତ ମନଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ସମର୍ଥନ କରିଆସୁଥିଲେ । ରୁବି ଅନ ରେକର୍ଡ କହିଦେଇଥିଲେ ଯେ, AAP ମନଙ୍କ ନାମକୁ ଶୀଘ୍ର CM ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରିବା ଉଚିତ୍ । ନଚେତ୍ ସେ ୨୦୧୭ ନିର୍ବାଚନରେ ​​କରିଥିବା ସମାନ ଭୁଲ୍ କରିବେ ।

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବିଧାୟକ ହୋଇଥିବା ରୁବି, ୨୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ୨୦୧୭ରେ ବିଧାନସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା ସର୍ବ କନିଷ୍ଠ AAP ବିଧାୟକ ଥିଲେ । ଆଇନରେ ସ୍ନାତକ ଏବଂ ମାଷ୍ଟର ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରି ସେ ୨୦୧୩ରେ AAP ରେ ଯୋଗଦେବା ପୂର୍ବରୁ ସହକାରୀ ପ୍ରଫେସର ଭାବରେ ଆଇନ ଶିକ୍ଷା ଦେଉଥିଲେ । ସେ ୨୦୧୭ ନିର୍ବାଚନରେ ୧୦,୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଭୋଟରେ ଭାଟଣ୍ଡା ଗ୍ରାମୀଣରୁ SAD ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ଆଗାମୀ ଦିନରେ ରୁପିନ୍ଦର କୌର ରୁବି ଅନ୍ୟ ଏକ ରାଜନୈତିକ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ଗୁଜବ ଅଛି ଯେ ସେ SAD ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ, ଯଦିଓ ସେ ଏହାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତା ହେତୁ ରୁବି କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ତାଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ । ୨୦୧୭ ନିର୍ବାଚନ ପରେ, ୧୧୭ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଗୃହରେ AAPର ୨୦ ଜଣ ବିଧାୟକ ଥିଲେ । ଫରିଦକୋଟ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ଜଣେ ବିଧାୟକ ବାଲଦେବ ସିଂ ଅନ୍ୟ ଦଳର ଟିକେଟ୍ ରେ ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ପରେ ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତି ଅଯୋଗ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts