Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପର ଧମାକାଦାର ଆରମ୍ଭ : PNGକୁ ୧୦ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇଲା ଓମାନ, କମାଲକଲେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ଜତୀନ୍ଦର ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ, ଜବତ ହେଲା ୨୦ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉତପାତ୍‌ ଜାରି, ୨ ଅଣ-କାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବିସିସିଆଇ ନୂତନ କୋଚ୍ ଏବଂ ସପୋର୍ଟିଂ ଷ୍ଟାଫ ପାଇଁ ମଗାଇଲା ଆବେଦନ, ଏମିତି ରହିଛି ସର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ହେବ ବଜ୍ରପାତ, ୧୭ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ଦେଲା ଶାଶୂ, ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ…
  • ||
  • ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ୧୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ନିଖୋଜ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋଡିଲେ ସେନା ସହାୟତା
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନସେଲିଂ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଓ ଚଏସ ଲକିଂ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||

ବାରିପଦା ବିଜେଡିର ଚାଲିଛି ମାନସ ମନ୍ଥନ, ଦଳର ସ୍ଥିତି ଦୋହଲିବା ନେଇ କାରଣ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ଦଳୀୟ ନେତା

8/09/2019 at 6:17 PM

ବାରିପଦା ୮।୯: ନିର୍ବାଚନ ସରିବାର ଦିନ କେଇଟା ଯାଇନି ଏବେ ସଂଗଠନ ସଜାଡିବା ଚିନ୍ତା । ନିର୍ବାଚନରେ ଯେଉଁଠି ବିଜେଡିର ସ୍ଥିତି ତଳକୁ ଖସିଛି ସେଇ ଜିଲ୍ଲାରେ ଫୋକସ କରିଛି ବିଜେଡି । ଜିଲ୍ଲା ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ମାନଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ପରେ ଏବେ ଜିଲ୍ସାସ୍ତରରେ ମାନସ ମନ୍ଥନ କରୁଛି ବିଜେଡି । ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ଦଳର ଭୋଟହାର କମବା ପରେ ଜିଲ୍ଲାର ନୂଆ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ବିଧାୟକ ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସ କର୍ମକର୍ତ୍ତାକୁ ନେଇ ସଙ୍ଗଠନ ସଜାଡିବା କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ।  

ଚାଲିଛି ମାନସ ମନ୍ଥନ । ବାରିପଦାରେ କାହିଁକି ବିଜେଡି ସ୍ଥିତି ଦୋହଲିଲା ସେନେଇ କାରଣ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ଦଳୀୟ ନେତା । ନିର୍ବାଚନ ପରେ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡିର ପ୍ରଥମ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ । ନିର୍ବାଚନ ପରେ ବିଧାୟକ ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସଙ୍କୁ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାର ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟୀତ୍ବ ମିଳିଛି । ଦାୟୀତ୍ବ ନେବା ପରେ ଶନିବାର ଜିଲ୍ଲା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ  ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସ । ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଜିଲ୍ଲାରେ  ବିଜେଡି କାହିଁକି ୯ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ କେବଳ ତିନୋଟି ଆସନରେ ଜିତିଲା ସେନେଇ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀରେ ତର୍ଜମା ହୋଇଛି । ପୂର୍ବତନ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ସାହୁ, ସଞ୍ଜୟ ଦାସବର୍ମାଙ୍କ ସହ ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ନେତାଙ୍କୁ ଏକାଠି ହୋଇ ପରାଜୟର କାରଣ ଖୋଜିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଏ । ପୁଣି ଲୋକଙ୍କ ଆସ୍ଥା ଜିତି ଦଳ କିପରି  ଜିଲ୍ଲାରେ ସଂଗଠନ ମଜଭୁତ କରିବ ସେନେଇ ରଣନୀତି କରିଛି ବିଜେଡି ।

୨୦୧୭ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଓ ସାଧାରଣ ନିର୍ବ।ଚନରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଜେଡି ସ୍ଥିତି ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଛି । ଆଗକୁ ପୌର ନିର୍ବାଚନ ଆସୁଛି । ତା ପୂର୍ବରୁ ଦଳର ସ୍ଥିତି ମଜଭୁତ କିଭଳି ହେବ ତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇଛି ଦଳ । ପୁଣିଥରେ ମୟୁରଭଞ୍ଜକୁ ବିଜେଡି ଗଡ କରିବାଲାଗି ଗୋଷ୍ଠୀକନ୍ଦଳ ଏବଂ ଗୋଡ ଟଣାଟଣି କୁ ଆଉ କୌଣସିମତେ  ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ କହିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଦଳର ସଦସ୍ୟତା ସଂଗ୍ରହ ଅଭିଯାନକୁ ଜୋରଦାର କରାଯିବା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଦଳ ।   

ଏକଦା ବିଜେଡିର ଗଡଥିଲା ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା। ହେଲେ ଏଥର ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଏମପି ଆସନ ସହ ବିଧାନସଭା ଆସନ ହାତଛଡା କରିଥିବା ଦଳ ପୁଣି ଥରେ ସ୍ଥିତି ମଜଭୁତ କରିବା କାମରେ ଲାଗିଛି ।  

   Related Posts