Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ୨୨୨ ରନର ବିଶାଳ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍‌ : କେ.ଏଲ. ରାହୁଲ, ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ
  • ||
  • ମୋଦୀଙ୍କୁ ସୋନିଆଙ୍କ ପତ୍ର: ବୟସ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉ
  • ||
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍, ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଆଡମିଶନ ମନା
  • ||

ବରଗଡ ବିଶ୍ବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଧନୁଯାତ୍ରା : ଚଳିତ ବର୍ଷ ପୁଣି ହେବ କଳାକାର ଚୟନ

5/11/2019 at 11:56 AM

ବରଗଡ ୦୫।୧୧ : ବରଗଡର ବିଶ୍ବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଧନୁଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପୁଣି ହେବ କଳାକାର ଚୟନ।ୟ କଳାକାର ଚୟନ ନେଇ ଧନୁଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ସମିତିର ଚୟନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ,  ବିଶ୍ବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବରଗଡ ଧନୁଯାତ୍ରା ପାଇଁକଳାକାର ଚୟନ କରାଯିବ । ଧନୁଯାତ୍ରାର କଂସ ଭୂମିକାରେ  ପାଇଁ କଳାକାର ଚୟନ ସମେତ ମହାମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ପାର୍ଶ୍ବ କଳାକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଚୟନ  କରାଯିବ। ଧନୁଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ସମିତି ବୈଠକରେ କଳାକାର ଚୟନ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ୧୬ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଳାକାର ଚୟନ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ବୋଲି କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଜଣାଯାଇଛି ।  ଧନୁଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପୂର୍ବରୁ ଅତିକମ୍‌ରେ ତିନି ବର୍ଷ ପାଇଁ ଜଣେ କଂସ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ନିୟନ ଥିବାବେଳେ , କିନ୍ତୁ ଏଥର ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ପୂର୍ବରୁ କଳାକାର ଚୟନ କରାଯିବା  ।

ଧନୁଯାତ୍ରା ମହୋତ୍ସବ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ କମିଟିରେ ହୋଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ୨ବର୍ଷ ପରେ କଳାକାର ଚୟନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଅପରପଟେ ନିଜର ଗୁରୁମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶ କ୍ରମେ  ଚଳିତ ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା କଳାକାର ଚୟନରେ ଭାଗନେବେ କି ନାହିଁ , ସେ ନେନେଇ ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ବୋଲି ଜଣାଇଛନ୍ତି ଗତବର୍ଷର କଂସ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଭୁବନେଶ୍ବର ପ୍ରଧାନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।  ଆସନ୍ତା ୨୦ରୁ ୨୫ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ପରିସମାପ୍ତି କରାଯିବ ବୋଲି କରାଯିବ ବୋଲି କମିଟି  ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

   Related Posts