Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ଵାଦ’ ପ୍ରଭାବ: ଆସନ୍ତାକାଲି ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ଆମେରିକା ନିର୍ବାଚନ: ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ଓବାମା, କହିଲେ- ‘ଇଏ କୌଣସି ରିୟଲିଟି ଶୋ’ ନୁହେଁ’

22/10/2020 at 12:03 PM

ଓ୍ବାଶିଂଟନ ୨୨/୧୦: ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାରାକ ଓବାମା ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ଓବାମା କହିଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ ଆମେରିକାବାସୀଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଦିଗରେ କୌଣସି ଠୋସ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନାହାନ୍ତି। ଓବାମା କହିଛନ୍ତି କରୋନା ମହାମାରୀ ଉପରେ ଟ୍ରମ୍ପ ଗତ ୮ ମାସ ହେବ କିଛି କରିନାହାନ୍ତି ଯେତେବେଳେ, ଏବେ ସେ ଆମେରିକାବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅଚାନକ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ବାରାକ ଓବାମା ପ୍ରଥମରୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ଡେମୋକ୍ରେଟିକ ପାର୍ଥୀ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର କରିବେ।

ଫିଲାଡେଲଫିଆରେ ଲିଙ୍କନ ଫାଇନସିଆଲ ଫିଳ୍ଡ ବାହାରେ ଓବାମା କହିଛନ୍ତି କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ଆଠ ମାସ ହୋଇଗଲାଣି। ତଥାପି ଆମେରିକାରେ ମାମଲା ବଢ଼ୁଛି। ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଅଚାନକ ସସମ୍ତଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଯାଉ ନାହାନ୍ତି। ଏପରିକି ସେ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ସାଧାରଣ ଷ୍ଟେପ୍ ଉଠାଇ ପାରୁ ନାହାନ୍ତି।

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଏହା କୌଣସି ରିୟଲିଟି ଶୋ’ ନୁହେଁ। ବରଂ ବାସ୍ତବିକତା। ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦ୍ବାରା ନିଆଯାଇଥିବା ଫଇସଲା ଦ୍ବାରା ଜିଇବାକୁ ହେବ। ଟ୍ରମ୍ପ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ରୁର, ବିଭାଜନକାରୀ ଓ ନକ୍ସଲବାଦୀ ଭାବନ୍ତି। ଏହା ଆମ ସମାଜ ଓ ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ଦେଖିବାର ତରିକାକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହା ସେହି ତରିକାକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରେ ଯାହା ଆମ ପରିବାରକୁ ମିଳିଥାଏ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଟ୍ରମ୍ପ ମଧ୍ୟ ଓବାମାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ସେ କିଛି ଦିନ ତଳେ କହିଥିଲେ ଓବାମା ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରଚାରକ ନୁହନ୍ତି। ଯଦି ସେ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଭଲ ଖବର। କାରଣ ୨୦୧୬ରେ ଭଲ କାମ କରି ନ ଥିଲେ ଓବାମା। ସେଥିପାଇଁ ଟ୍ରମ୍ପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଥିବା କହିଛନ୍ତି। ଓବାମା ବିଡେନ ଓ କମଲା ହାରିସଙ୍କ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ ପ୍ରଚାରରେ ମଧ୍ୟ ଲାଗିଥିଲେ।

   Related Posts