Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏଁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ, କରୋନା ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • କଟକ : ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, କେଇ ମିନିଟ୍‌ରେ ଜଳିଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବସ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ଜଗାକୁ ଏକା କରି ଚାଲିଗଲା କାଳିଆ, ମା’ ଆଖିରୁ ଶୁଖୁନି ଲୁହ : ମରଶରୀର ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗାଁରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ
  • ||
  • କୋରାପୁର : କୋରାପୁର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ୩ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ନକଲି ନୋଟ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ବାହା ବେଦୀରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲା ପୋଲିସ, IIFL ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ରହିଛି ଲିଙ୍କ୍
  • ||
  • ସୋର : ପାଣିରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପଞ୍ଚୁକର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ବାଙ୍କଚୁଡା ବେଶରେ ବିଭୂଷିତ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ନିର୍ମାଣଧୀନ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଉପରେ ଚଢି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚାକିରୀଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର: ୮ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ହୋଇପାରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ସିଫ୍ଟ
  • ||

‘ଝିଅ ଝିଅ କହି କିଏ ଆଉ ଡାକିବ ମୋତେ’: ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ସହି ପାରିଲାନି ଅଳିଅଳି ଝିଅ, ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

14/11/2020 at 5:05 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର୧୪/୧୧: ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ସହି ପାରିଲାନି ଝିଅ। ବାପାଙ୍କ ପଛେ ପଛେ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେ। ପ୍ରଥମେ ବାପାଙ୍କୁ ଥଣ୍ଡା କାଶ ହେଉଥିଲା, ଧୀରେ ଧୀରେ ସେ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପଡିଲେ। ଶେଷ​‌ରେ ଡାକ୍ତର କହିଲେ, ତାଙ୍କର କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ବାହାରିଛି। ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲା। ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ଟିକ୍ରାପଡା ଜୟନାରାୟଣ ଶତପଥୀଙ୍କ ଜୀବନ ଅକାଳରେ ଚାଲିଗଲା। ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଝିଅ ଋତୁପର୍ଣ୍ଣା ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଲେ। ବାପା ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିଥିଲେ, ଝିଅ ମୋର ଡାକ୍ତର ହେବ। ବାପାଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନକୁ ପୂରଣ କରିବା ଲାଗି, ସେଥିପାଇଁ ତ ଝିଅ ଋତୁପର୍ଣ୍ଣା ମେଡିକାଲ ଏଣ୍ଟ୍ରାନ୍ସ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିଲେ। ବାପା ଆଉ ନାହାନ୍ତି, କାହା ପାଇଁ ଏତେ ସ୍ବପ୍ନ, ସେ ଡାକ୍ତର ହେବେ କାହିଁକି, ଏୟା ଭାବି ଝିଅ ନେଇଥିଲେ ଚରମ ନିଷ୍ପତ୍ତି। ପଢ଼ା ଘରେ ବେକରେ ଦୌଡି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରି ଦେଲେ ଝିଅ।

ଗତ ୧୧ ତାରିଖରେ ଋତୁପର୍ଣ୍ଣା ନିଜ ରୁମ୍‌ରେ ପଢ଼ୁଥିଲେ। ପଢ଼ା ସମୟରେ ବାପାଙ୍କ କଥା ମନେ ପଡିଲା। ଆରପାରିରେ ବାପାଙ୍କୁ ଭେଟିବେ​‌ଅ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ବେକରେ ଦୌଡି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଋତୁପର୍ଣ୍ଣା କବାଟ ନଖୋଲିବାରୁ ବଡ଼ବାପା ଝିଅ ଝିଅ  କହି ଡାକିଥିଲେ। ଝିଅ ଆଉ ଶୁଣିନଥିଲେ। ଶେଷରେ ପରିବାର ଲୋକେ କବାଟ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେକୁ ଋତୁପର୍ଣ୍ଣ ଏ ଦୁନିଆଁରେ ନଥିଲେ। ଏହାପରେ ପରିବାର ଭିତରେ ପଡିଯାଇଥିଲା ଚହଳ। କରୋନାରେ ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଅଳିଅଳି ଝିଅ ବାପାଙ୍କୁ ଆରପାରିରେ ଭେଟିବାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିସାରିଥିଲା।

କରୋନା ଏକ ପରିବାରକୁ ଏତେ ଶୋକରେ ଭସାଇ ଚାଲିଯିବ କେହି ବି ଭାବିନଥିଲେ। ଜୟନାରାୟଣ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗୋଳାବାରୁଦ କାରଖାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଛଅ ବର୍ଷର ପୁଅ ଓ ୧୮ ବର୍ଷର ଝିଅ । ଝିଅ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପାଠ ସାରିବା ପରେ ଏଣ୍ଟ୍ରାନ୍ସ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଥିଲେ । ହେଲେ ଖୁସିର ସଂସାରକୁ କରୋନା କେଇଟା ଦିନରେ ସତେ ଉଜାଡି ଦେଇଛି । ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏବେ ଟିକ୍ରାପଡା ସହ ବନ୍ଧୁବର୍ଗଙ୍କ ମହଳରେ ଶୋକର ଲହରୀ ଖେଳିଛି ।

   Related Posts