Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ସଂଶୋଧନ ହେବ ଦେବାଳିଆ ଆଇନ – ଅଧ୍ୟାଦେଶ ଜାରି

25/12/2019 at 1:46 PM


ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫।୧୨ – ଦେବାଳିଆ ଆଇନ ବା ଆଇବିସି (ଇନ୍‌ସଲ୍‌ଭେନ୍ସି ଆଣ୍ଡ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରପ୍‌ସି କୋଡ୍‌)ରେ ଆହୁରି ସଂଶୋଧନ ଆସିବ । ଏଥିପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଅଧ୍ୟାଦେଶରେ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ମୋହର ଲଗାଇଛି । ଆଇନରେ ସଂଶୋଧନ ନିମନ୍ତେ ସରକାର ଚଳିତମାସ ୧୨ ତାରିଖରେ ଲୋକସଭାରେ ଏକ ବିଧେୟକ ଆଗତ କରିଥିଲେ ।

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡ଼େକର ମଙ୍ଗଳବାର କହିଛନ୍ତି, ଦେବାଳିଆ ଆଇନରେ ଋଣ ପ୍ରତିକାର ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଆହୁରି ସହଜ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । ସଫଳ ବିଡରମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ଜରୁରି ଥିଲା । ତେଣୁ ଆଇନରେ ସଂଶୋଧନ ଆଣିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଲୋକସଭାରେ ଏ ବାବଦରେ ଏକ ବିଧେୟକ ଆଗତ କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହା ଗୃହୀତ ହୋଇନାହିଁ ।

ତେଣୁ ସରକାର ଏକ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ବଳରେ ଆଇନରେ ସଂଶୋଧନ ଆଣିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ରହିଥିବା ପ୍ରସ୍ତାବ ମୁତାବକ ଦେବାଳିଆ ଆଇନରେ କୌଣସି ସଂସ୍ଥାର ଋଣ ପ୍ରତିକାର ବେଳେ ସଫଳ ବିଡରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଆପରାଧିକ ମାମଲା ହେବନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

   Related Posts