Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ୨୨୨ ରନର ବିଶାଳ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍‌ : କେ.ଏଲ. ରାହୁଲ, ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ
  • ||
  • ମୋଦୀଙ୍କୁ ସୋନିଆଙ୍କ ପତ୍ର: ବୟସ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉ
  • ||
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||

ଆଜି ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଦିନିକିଆ ବ୍ୟାଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ : ଜାତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ମିଶ୍ରଣ ଓ ଜମା ଉପରେ ସୁଧହାର ହ୍ରାସ ପ୍ରତିବାଦରେ କର୍ମଚାରୀ ସଂଗଠନର ଧର୍ମଘଟ

22/10/2019 at 8:29 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୨।୧୦: ଆଜି ଦେଶବ୍ୟାପୀ  ଦିନିକିଆ  ବ୍ୟାଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ । ଜାତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗୁଡିକର ମିଶ୍ରଣ ଓ ଜମା ଉପରେ ସୁଧହାର ହ୍ରାସ ପ୍ରତିବାଦରେ କିଛି ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ ବ୍ୟାଙ୍କର କର୍ମଚାରୀ ସଂଗଠନଙ୍କ  ପକ୍ଷରୁ  ଏହି  ଦିନିକିଆ ଧର୍ମଘଟ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି ।  ତେବେ ମୁଖ୍ୟ  ଶ୍ରମ କମିଶନରଙ୍କ ସହ  ଆଲୋଚନା ଫଳପ୍ରଦ ନହେବାରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ସଂଗଠନ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା  ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏମ୍ପ୍ଲୋଇଜ ଆସୋସିଏସନ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ  ସି . ଏଚ୍ . ଭେଙ୍କଟଚଲମ୍ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । 

ଆଜିର ଧର୍ମଘଟରେ  ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏମ୍ପ୍ଲୋଇଜ ଆସୋସିଏସନ AIBEA, ବ୍ୟାଙ୍କ ଏମ୍ପ୍ଲୋଇଜ ଫେଡେରେସନ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ  BEFI ସଂଘ  ବନ୍ଦରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି  ।  ତେବେ ଧର୍ମଘଟରେ ବ୍ୟାଙ୍କର ଅଧିକାରୀ ଓ  ଘରୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ସାମିଲ ହୋଇନାହାନ୍ତି । ଆଜିର  ଧର୍ମଘଟ ଯୋଗୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାରବାର ପ୍ରଭାବିତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ପୂର୍ବରୁ ଷ୍ଟେଟ୍  ବ୍ୟଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ  ସମେତ ସମସ୍ତ  ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ  ବ୍ୟାଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ଓ ଏନେଇ  ଗାହକମାନଙ୍କ  ଅସୁବିଧା ନେଇ ସୂଚନା  ଦେଇଛନ୍ତି । 

ଧର୍ମଘଟରେ ଡାକରା ଦେଇଥିବା ସଂଗଠନରେ ଏସବିଆଇର ଅଳ୍ପ ସଂଖ୍ୟକ କର୍ମଚାରୀ ସାମିଲ ହେବେ ।  ତେଣୁ  ବ୍ୟାଙ୍କ କାରବାର ବେଶୀ ପ୍ରଭାବିତ ହେବନି ବୋଲି କହିଛି ଏସବିଆଇ । ଗତସପ୍ତାହରେ ଧର୍ମଘଟ ନେଇ ଏସବିଆଇ ସେୟାର ବଜାରକୁ ସୂଚିତ କରିଛି । ତେଣୁ  ସେୟାର ବଜାର କାରବାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। 

   Related Posts