Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଆଜି, ଆସନ୍ତାକାଲି ଦୁଇଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ : ଗୁରୁବାର ହେବ ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ

8/01/2019 at 3:41 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୮/୧ : ଜାନୁଆରୀ ୮ତାରିଖ ଏବଂ ୯ ତାରିଖରେ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ଯୋଗୁଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିଛି | ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ଯୋଗୁଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେବା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି | ଗୁରୁବାର ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖୋଲିଲେ ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ ହେବ | ୧୦ଟି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟ୍ରେଡ଼ ୟୁନିଅନ ଏହି ଧର୍ମଘଟ କରୁଛନ୍ତି | କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହିତରେ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉନଥିବା ଏହି ସଂଗଠନଗୁଡିକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ଏନେଇ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏମ୍ପ୍ଲୟୀ ଆସୋସିଏସନ (ଏଆଇବିଇଏ) ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏମ୍ପ୍ଲୟୀ ଫେଡେରେସନ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିଇଏଫଆଇ) କୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଅପରପକ୍ଷରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରେଡ଼ ୟୁନିଅନ ଧର୍ମଘଟର ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି | ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ବ୍ୟାଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ଯୋଗୁଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏବଂ ବୁଧବାର ସାଧାରଣ ଜନଜୀବନ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ |

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସଂଗଠନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୀତି ନିୟମକୁ ଶ୍ରମିକ ବିରୋଧୀ ବୋଲି ଦାବି କରିଛି | ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛଡା ଆହ୍ଲାବାଦ ବ୍ୟାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ବିଏସଇ କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ, ବ୍ୟାଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ଯୋଗୁଁ ସାଧାରଣ ଜନଜୀବନ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ | ତେବେ ସାଧାରଣ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେବା ପ୍ରଭାବିତ ନହେବା ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଥିଲା | ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ବରୋଦାର ଅନେକ ଶାଖା ଧର୍ମଘଟ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିଛି | କୋଲକାତା ହାଇକୋର୍ଟରେ ଧର୍ମଘଟ ବିରୋଧରେ ଏକ ଜନହିତକର ଆବେଦନ କରାଯାଇଥିଲା | କୋଲକାତା ହାଇକୋର୍ଟ ଏହି ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି |

   Related Posts