Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ, ନୂଆ ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ପୁରୁଣା ଟ୍ରାକ୍‌କୁ ପାସ୍ ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପାଖେଇ ଆସୁଛି ‘ଜଓ୍ବାଦ’, ଡଙ୍ଗା ଓ ଜାଲ ନଷ୍ଟ ହେବା ଆଶଙ୍କାରେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ
  • ||

ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ୪ ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ, କାମ ଅଛି ତ ଚଟାପଟ୍ ସାରି ଦିଅନ୍ତୁ

18/03/2020 at 5:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮।୦୩: ଆପଣଙ୍କର ଏହି ମାସରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଜରୁରୀ କାମ ରହିଛି କି ? ତେବେ ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ସାରି ଦିଅନ୍ତୁ ବକେୟା ଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ। କାରଣ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ମାତ୍ର ତିନି ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖୋଲା ରହିବ। ଏହା ସହ ବ୍ୟାଙ୍କ କ୍ରମାଗତ ଚାରି ଦିନ ବନ୍ଦ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ବ୍ୟାଙ୍କର କର୍ମଚାରୀ ୧୦ ସାର୍ବଜନୀନ ବ୍ୟାଙ୍କର ମିଶ୍ରଣକୁ ବିରୋଧ କରି ହଡତାଳ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏମ୍ପ୍ଲୋଇ ଆସୋସିଏସନ(AIBEA) ଏବଂ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫିସର୍ସ ଆସୋସିଏସନ(AIBOA) ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭ରେ ଧର୍ମଘଟ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଦ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏମ୍ପ୍ଲୋଇ ଫେଡେରେସନ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛି।

ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ସୋମବାର ଓ ମଙ୍ଗଳବାର ଖୋଲା ରହିବ। କିନ୍ତୁ ବୁଧବାର ଅନେକ ସହରରେ ଗୁଢି ପଡଓ୍ଵା ଓ ତେଲୁଗୁ ନୂତନ ବର୍ଷ କାରଣରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଦେଶର ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ଚେନ୍ନାଇ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ମୁମ୍ବାଇ ଓ ନାଗପୁର ଭଳି ସହରରେ ବସନ୍ତ ପର୍ବ କାରଣରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ରରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ରହିବ। ଗୁରୁବାର ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ ଦିବସ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ କାରଣରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିପାରେ। ସେହି ପରି ଶନିବାର ମାସର ଦ୍ଵିତୀୟ ଶନିବାର ପଡୁଥିବାରୁ ସେ ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ରହିବ। ତା ପରେ ରବିବାର ଛୁଟି ପଡୁଛି। ଏହି ପରି ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ରବିବାରକୁ ମିଶାଇ ଚାରି ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଫଳରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ।

ବେତନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ସଙ୍ଘ(IBA) ସହ ଅସହମତି ପରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସଂଗଠନ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ରୁ ତିନି ଦିନ ହଡତାଳରେ ବସିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ପରେ ଏହାକୁ ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମାସିକ ବେତନରେ ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଦାବି ନେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ଯୋଗୁଁ ଜାନୁଆରୀ ୩୧ ଓ ଫେବୃଆରୀ ୧ ଏହି ଦୁଇ ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଏବେ ପୁଣି ଥରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ କାରଣରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

   Related Posts