Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କରୋନାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ବରୋଦାଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପର୍ସନାଲ ଲୋନ, କମ ସୁଧରେ ମିଳିବ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଋଣ

18/04/2020 at 5:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮।୪: କରୋନା ପରିସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ବରୋଦା (ବିଓବି) ତାଙ୍କ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଲାଗି ନୂଆ ପର୍ସନାଲ ଲୋନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି। କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁ ଯେଉଁମାନେ ଟଙ୍କାର ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଲାଗି ଏପରି ଋଣ ବେଶ ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ବ୍ୟାଙ୍କ କମ ସୁଧହାରରେ ଏହି ଋଣ ଯୋଗାଇଦେଉଥିବା ବେଳେ ସର୍ବାଧିକ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିପାରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ବ୍ୟାଙ୍କର ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଯୋଜନା ୩୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ।

ଏ ନେଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ‘ବରୋଦା ପର୍ସନାଲ ଲୋନ କୋଭିଡ-୧୯’ର ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ନଗଦ ସମସ୍ୟାରେ ପଡିଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସହାୟତା। ଏଥି ଲାଗି କମ ସୁଧହାରରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ଋଣ ଯୋଗାଇଦେଉଛନ୍ତି। ବିଓବି ୱେବସାଇଟ୍ ଅନୁସାରେ ଯେଉଁ ଗ୍ରାହକମାନେ ହୋମ ଲୋନ, ପ୍ରପର୍ଟି ଲୋନ ଓ ଅଟୋ ଲୋନ ଆଦି ନେଇଛନ୍ତି କେବଳ ସେହି ଗ୍ରାହକମାନେ ଏହି ସ୍ପେଶିଆଲ ପର୍ସନାଲ ଲୋନର ସୁବିଧା ପାଇପାରିବେ।

ଏଥିର ବ୍ୟାଙ୍କ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସର୍ବନିମ୍ନ ୨୫ ହଜାର ଓ ସର୍ବାଧିକ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଋଣ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଯେହେତ ଏହା ସ୍ପେଶିଆଲ ଲୋନ ଏଣୁ ସୁଧହାର କମ୍ ରହିବ ବୋଲି ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏହି ଋଣର ସୁଧହାର ରେପୋ ହାର ସହ ସଂଯୁକ୍ତ। ଏହି ଋଣ ପ୍ରୋସେସିଂ ଲାଗି ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଯୁକ୍ତ ଜିଏସଟି ଦେବାକୁପଡିବ। ଏହି ଋଣ ଚୁକ୍ତା କରିବା ଲାଗି ସର୍ବାଧିକ ୫ ବର୍ଷ ଅବଧି ନିର୍ଧାରଣ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୩ ମାସର ମୋରେଟରିୟମ ବି ଦେଉଛନ୍ତି।

   Related Posts