Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

ମାର୍ଚ୍ଚରେ କ୍ରମାଗତ ୮ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ ! କରାଇ ନିଅନ୍ତୁ ଜରୁରୀ କାମ

3/03/2020 at 5:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୩।୦୩- ଯଦି ଆପଣ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ନିଜର ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାମ ସାରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ କାମଗୁଡିକୁ ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ସାରି ଦିଅନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ଏମିତି ନକରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ କାମ ଅଧାରେ ଅଟକି ଯାଇପାରେ, କାରଣ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ କ୍ରମାଗତ ଆଠ ଦିନ  ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିପାରେ। ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଠପ୍ ହୋଇଯିବ। ତେଣୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରାହକ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାକୁ ଯାଇ ନେଣ ଦେଣ ଓ ଚେକ୍ କ୍ଲିୟରାନ୍ସ ପରି ଜରୁରୀ କାମ କରାଇ ନିଅନ୍ତୁ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୮ ରୁ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିପାରେ

ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କର କାମ ମାର୍ଚ୍ଚ ୮ ରୁ ଓ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ରମାଗତ ଆଠ ଦିନ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବନ୍ଦ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କର ଅବଗତି ନିମନ୍ତେ ଜଣାଇ ଦିଆଯାଉଛି ଯେ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୮ ତାରିଖ ହେଉଛି ରବିବାର। ଏହା ପରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ହୋଲି ଛୁଟି ମାର୍ଚ୍ଚ ୯ରେ ତ ଆଉ କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ହୋଲି ଛୁଟି ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ରେ ପଡୁଛି। ତେଣୁ ଦେଶର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ୯ ତଥା ୧୦ ତାରିଖ ଦୁଇ ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ରହୁଛି।

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତିନି ଦିନିଆ ହଡତାଳ

ଏହା ପରେ ୧୧, ୧୨ ଓ ୧୩ ତାରିଖରେ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କର ସଂଗଠନର ନେତୃତ୍ଵରେ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ହଡତାଳ କରି ପାରନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ଏହି ତିନି ଦିନ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିପାରେ। ବ୍ୟାଙ୍କ ଧର୍ମଘଟ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୪ ମାସର ଦ୍ଵିତୀୟ ଶନିବାର, ଏହି କାରଣରୁ ଏହି ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ। ପୁଣି ଅଷ୍ଟମ ଦିନ ଅର୍ଥାତ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୫ରେ ରବିବାର ପଡୁଥିବା କାରଣରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ରହିବ। ଏହି ପରି ମାର୍ଚ୍ଚ ୮ ରୁ ୧୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ କ୍ରମାଗତ ଆଠ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିପାରେ।

ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ଦାବି

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ନିଜର ଦରମା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଦାବି ନେଇ ହଡତାଳ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ୟୁନିୟନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏମ୍ପ୍ଲୋଇଜ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ(BEFI) ଓ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏମ୍ପ୍ଲୋଇ ଆସୋସିଏସନ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ ରୁ ୧୩ ମାର୍ଚ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଧର୍ମଘଟ କରିବାକୁ ଡକରା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଦୁଇଟି ସାପ୍ତାହିକ ଅବକାଶ କରିବାକୁ ଦାବି

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କହିବା କଥା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷରେ ବ୍ୟାଙ୍କର ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବେତନ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଉଛି, ମାତ୍ର ୨୦୧୨ ପରଠୁ ଏହା ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଏହା ସହିତ ବ୍ୟାଙ୍କ ୟୁନିୟନ ଦୁଇଟି ସାପ୍ତାହିକ ଅବକାଶ ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts