Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ବାଂଲାଦେଶୀଙ୍କୁ ରାଜ୍‌ ଠାକରେଙ୍କ ଏମ୍‌ଏନ୍ଏସ୍‌ର ଧମକ : ଦେଶ ଛାଡ ନହେଲେ ଆମ ଷ୍ଟାଇଲରେ ତଡିବୁ

5/02/2020 at 1:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫।୦୨: ନାଗରିକତା ସଂଶୋଧନ ଆଇନ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ  ବିକ୍ଷୋଭ ଓ ବିରୋଧ ଜାରି ରହିଛି । ଏପରି ସମୟରେ ନାଗରିକତା ସଂଶୋଧନ ଆଇନ ସପକ୍ଷରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନବନିର୍ମାଣ ସେନା (MNS)ର କିଛି ପୋଷ୍ଟର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି , ଯାହା ଚର୍ଚ୍ଚା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।  ଏହି ପୋଷ୍ଟରରେ ରାଜ୍‌ ଠାକରେଙ୍କ MNS ବାଂଲାଦେଶୀଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି । ଭାରତରେ ଥିବା ବାଂଲାଦେଶୀ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଦେଶ ଛାଡି ଯିବାକୁ କହିଛି MNS । ଏପରିକି ତୁରନ୍ତ ଭାରତ ନଛାଡିଲେ, ପରିଣାମ ଭୟଙ୍କର ହେବ ବୋଲି ହିନ୍ଦୁତ୍ବକୁ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଉଥିବା MNS ଏକ ପ୍ରକାର ଧମକ ଦେଇଛି । ନିକଟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନବନିର୍ମାଣ ସେନା ନିଜର ପତାକା ବଦଳାଇ ବେଶ କଠୋର୍‌ ମନୋଭାବର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିବା ବେଳେ MNS  ପୋଷ୍ଟର ଆହୁରି କଠୋର ଆଭିମୁଖ୍ୟର ସୂଚନା ଦେଇଛି ।  ପୋଷ୍ଟରରେ ରାଜ୍‌ ଠାକ୍‌ରେ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । 

ଶିବସେନା ପ୍ରମୁଖ ତଥା ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକ୍‌ରେ CAA ଓ NRCକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଦେଶରେ ନାଗରିକତା ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଥିଲା । ତେଣୁ ରାଜ୍ୟରେ NRC ଲାଗୁ କରାଯିବନାହିଁ ବୋଲି ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ କହିଥିଲେ । ତେବେ ଗୋଟିଏ ପଟେ ବିରୋଧ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ MNS ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଛି । NRC ଜରିଆରେ ବାଂଲାଦେଶୀ ଅନୁପ୍ରବେଶକାର ତୁରନ୍ତ ଦେଶ ଛାଡି ଯାଆନ୍ତୁ, ନହେଲେ ସେନା ନିଜ ଉପାୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଶ ବାହାରକୁ ପଠାଇବ ବୋଲି ପୋଷ୍ଟର ମାଧ୍ୟମରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି । କେବଳ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନୁହେଁ, ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ NRC ଲାଗୁ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଜଣାଇସାରିଛନ୍ତି । କେତେକ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟ ନାଗରିକତା ସଂଶୋଧନ ଆଇନ ବିରୋଧରେ ବିଧାନସଭାରେ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିସାରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts