Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ବାଂଲାଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଉତ୍କଟ ପିଆଜ ସଙ୍କଟ: ପିଆଜ ଖାଇବା ଛାଡ଼ିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ୍ ହସିନା

18/11/2019 at 5:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୮/୧୧: ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ପିଆଜ ସଙ୍କଟ ଦେଖା ଦେଇଛି। ବଜାର ଦର ହିସାବରେ ପିଆଜ କିଲୋପିଛା ୬୦ରୁ  ୭୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି। ଏପରି କି ପଡ଼ୋଶୀ ଦେଶ ବାଂଲାଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ପିଆଜ ଘୋର  ସଙ୍କଟ ଦେଖା ଦେଇଛି। ପିଆଜ ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ ସାଧାରଣ ଓ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ବର୍ଗ ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଅସୁବିଧାରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ପିଆଜ ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ ବାଂଲାଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ୍‌ ହସିନା ପିଆଜ ଖାଇବା ଛାଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି। ପିଆଜ ରପ୍ତାନୀ ଉପରେ ଭାରତ ସରକାର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବା ପରେ ବାଂଲାଦେଶରେ ପିଆଜ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଯାଇଛି।  ବର୍ଷା କାରଣରୁ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପିଆଜ ପଚି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ତେଣୁ ଭାରତ ସରକାର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ​‌ସଚିବ୍ ହସନ ଜାହିଦ୍‌ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶେଖ୍‌ ହସିନା ପିଆଜ ଖାଇବା ଛାଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି। ଶନିବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ଖାଦ୍ୟରେ ପିଆଜ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇ ନାହିଁ।

ବାଂଲାଦେଶରେ ପୂର୍ବରୁ ପିଆଜ କିଲୋପିଛା ୩୦ ଟାକା ( ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ୨୬ ଟଙ୍କା) କିନ୍ତୁ ଏବେ କିଲୋପିଛା ୨୬୦ ଟାକା ( ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ୨୨୦ ଟଙ୍କା) ଦରରେ ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ​‌ହେଉଛି। ବାଂଲାଦେଶର ସ୍ଥାନୀୟ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ରବିବାର ମିଆଁମାର, ତୁର୍କୀ, ଚୀନରୁ ଜାହାଜ ସାହଯ୍ୟରେ ଚିତଗଙ୍ଗରେ ପିଆଜ ପହଞ୍ଚିଛି। ତେଣୁ ବାଂଲାଦେଶରେ ପିଆଜ ସଙ୍କଟ ଅଳ୍ପମାତ୍ରରେ ଦୂର ହେବା ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ମିଡିଆ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

   Related Posts