Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||

୨୦୧୩ରେ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଥିଲେ କୋର୍ଟ, କିନ୍ତୁ ୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଦିଲ୍ଲୀରେ ଲୁଚିଥିଲା ବାଂଲାଦେଶ ଅଭିଯୁକ୍ତ : ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ

26/12/2020 at 9:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୧୨ : ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଭାରତରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଜଣେ ବାଂଲାଦେଶୀ ନାଗରିକକୁ ଗିରଫ କରିଛି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ । ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଜଣକ ହେଉଛି ସରଓ୍ବର ହୁସେନ୍ । ସେ କୌଣସି ସାଧାରଣ ଅପରାଧୀ ନୁହେଁ ବରଂ ବାଂଲାଦେଶରେ ତା ନାଁରେ ଅନେକ ମାମଲା ରହିଛି । ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ବାଂଲାଦେଶ ଅଦାଲତ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡରେ ମଧ୍ୟ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସରଓ୍ବର ହୁସେନ୍ ନାଁରେ ବାଂଲାଦେଶରେ ଅପହରଣ ଏବଂ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାର ଶୁଣାଣୀ କରି କୋର୍ଟ ତାକୁ ଫାଶି ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇ ଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ, ଅଭିଯୁକ୍ତଜଣକ ୨୦୦୫ ମସିହାରେ ବାଂଲାଦେଶରେ ନିଜର ୫ ଜଣ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ମିଶି ଜଣେ ଶିଶକୁ ଅପହରଣ କରିନେଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ତାକୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା । ଘଟଣାରେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ପୋଲିସ ।  

ତେବେ କିଛି ବର୍ଷ ଜେଲରେ ରହିବା ପରେ ସରଓ୍ବରକୁ ବେଲ ମିଳିଥିଲା । ଜାମିନରେ ଆସିବା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଜଣକ କୌଶଳକ୍ରମେ ଭାରତ ଚାଲିଆସିଥିଲା ଏବଂ ଏଠାରେ ଚୁପଚାପ ରହିଥିଲା । ଏଠାରେ ରହି ସେ ଜାଲ ପରିଚୟ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲା ।

ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀ ସମେତ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବାଂଲାଦେଶୀ ଲୁଟେରାଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଦୃଭାବ ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧିପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଏମାନେ ବହୁତ ସହଜରେ ସୀମା ପାର କରି ଭାରତକୁ ଆସି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଲୁଟପାଟ କରିବା ପରେ ଅତି ସହଜରେ ବାଂଲାଦେଶ ଫେରିଯାଉଛନ୍ତି । ଏକ ଚୋରିମାମଲାରେ ଏହି ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତର ଅସଲ ରୂପ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ପୋଲିସ ।   

   Related Posts