Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

IND vs BAN, 1st T20: ଜିତିଲା ବାଂଲାଦେଶ

3/11/2019 at 8:48 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ଓ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ୩ ଟିକିଆ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ କୁ ହାତେଇ ନେଇଛି ବାଂଲାଦେଶ । ୭ ୱିକେଟ୍ ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ। ସ୍ଥାନୀୟ ଅରୁଣ ଜୈଟଲୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଟସ୍ ହାରି ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭର ସୁଦ୍ଧା ରାହୁଲ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୬ ୱିକେଟ୍ ବିନିମୟରେ ୧୪୮ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିବା ବେଳେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ୧୪୯ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଥିଲା।

ମହମଦୁଲ୍ଲାହଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବାଂଲାଦେଶ ଦୃଢ ଇନିଂସ ଖେଳି ଭାରତ ଦେଇଥିବା ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିନେଇଛି। ମୁଶିଫୁର ରହିମଙ୍କ ଦମଦାର ୬୦ ରନ୍ ବଳରେ ବାଂଲାଦେଶ ମାତ୍ର ୩ ୱିକେଟ୍ ବିନିମୟରେ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି। ବାଂଲାଦେଶ ପକ୍ଷରୁ ଲିଟନ ଦାସ ଓ ମହମ୍ମଦ ନଇମ ଓପ୍ନିଂ କରିଥିବା ବେଳେ ଲିଟନ ମାତ୍ର ୪ଟି ବଲ ଖେଳି ଗୋଟିଏ ଚୌକା ସହମାତ୍ର ୭ ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ଚହରଙ୍କ ବଲରେ କ୍ୟାଚ୍ ଆଉଟ୍ ହୋଇ ପ୍ୟାଭଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ।

ନଇମଙ୍କ ସହ ସୌମ୍ୟ ସରକାର ଟିମର ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଥିଲେ। ନଇମ ଗୋଟିଏ ଛକ୍କା ଓ ୨ଟି ଚୌକା ସହ ୨୬ ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ଚହଲଙ୍କ ୨୮ତମ ବଲକୁ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରି ଧାୱନଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡିଥିଲେ। ସୌମ୍ୟ ସର୍କାର ଓ ମୁସଫିକର ରହିମ ଟିମର ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଥିବା ବେଳେ ଅହମ୍ମଦଙ୍କ ବଲରେ ସୌମ୍ୟ କ୍ଲିନ ବୋଲ୍ଡ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ମହମଦୁଲ୍ଲାହ ୬ ରନର ୱିନିଂ ସଟ୍ ମାରି ଟିମର ବିଜୟ ନିଶ୍ଟିତ କରିଥିଲେ। ବାଂଲାଦେଶ ୧୯ ଓଭର ୩ଟି ବଲ ଖେଳି ୩ ୱିକେଟ୍ ବିନିମୟର କରିଛି ୧୫୪ ରନ୍।

ସେପଟେ ଭାରତର ଓପ୍ନିଂ ହିଁ ମାନ୍ଦା ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ତଥା ଓପ୍ନର ରୋହିତ ଶର୍ମା ୫ଟି ବଲ ଖେଳି ୯ ରନରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ଶିଖର ଧାୱନ ଦାୟିତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳି ସର୍ବାଧିକ ୪୧ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏହି ସ୍କୋର ସହ ଋଷଭ ପନ୍ଥଙ୍କ ୨୭, ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ୨୨ କେ.ଏଲ. ରାହୁଲଙ୍କ ୧୫, ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ୧୫ ଓ ୱାସିଂଟନ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ଦମଦାର ୧୪ ରନ ବଳରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ୬ ୱିକେଟ୍ ବିନିମୟରେ୧୪୮ ରନରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିଥିଲା।

   Related Posts