Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରାଣୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ମତୁଆଲା ନାଚ ଆଉ ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରାରେ ଦେଖି ପାରିବେ ନାହିଁ ଯାତ୍ରା ପ୍ରେମୀ- ଦର୍ଶକ ସଂଖ୍ୟା କମିବ କହିଲେ କଳାକାର

ବାଲେଶ୍ୱର  ୨୫।୦୧ – ଓଡିଆ ଯାତ୍ରା ମଂଚରେ ଆଉ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ ସେକ୍ସି ଡ୍ୟାନ୍ସ । ଭୂବନେଶ୍ବର ଖଣ୍ଡଗିରି ମାଘ ମେଳାର ଯାତ୍ରା ମହାକୁମ୍ଭରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ନୃତ୍ୟକୁ ରୋକ୍ ଲଗାଇଛି ମହାନଗର ନିଗମ । ଏହାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ମିଶ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଅଶ୍ଳୀଳ ନୃତ୍ୟ ଭଳି ଅଶ୍ଳୀଳ ଦୃଶ୍ୟ ପାଇଁ ବି ଲକ୍ଷ୍ମଣ ରେଖା ଟଣା ଯାଉ ବୋଲି କତେକ କହୁଥିବା ବଳେ, ଅନେକ ବି ଶାଳୀନତା ଭିତରେ ନୃତ୍ୟ ଜାରି ରଖିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ତବେ ସେ ରେକର୍ଡ ଡ୍ୟାନ୍ସ ହେଉ କି ନକେଡ୍ ଡ୍ୟାନ୍ସ , ମଂଚରେ ମଲୋଡି ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲେ , ଦର୍ଶକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମିଯିବ ବୋଲି ଯାତ୍ରା ପ୍ରେମୀ କହିଛନ୍ତି ….  

–  ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରା ମେଳାରେ ଏଥର ଆଉ ରାନୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନୃତ୍ୟ ଦେଖି ପାରିବେ ନାହିଁ ଯାତ୍ରା ପ୍ରେମୀ । ଅଶ୍ଳୀଳ ନୃତ୍ୟ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ରେଖା ଟାଣି ଦେଇଛି ଭୂବନେଶ୍ବର ମହାନଗର ନିଗମ । ଗତ ବର୍ଷ ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରାରେ ରାନୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସେକ୍ସି ଡ୍ୟାନ୍ସ ଚର୍ଚ। ହେଉଥିଲା । ଆଉ ଏଥର ସେସବୁ ରିପିଟ୍ ହେବ ନାହିଁ । ପୋଷାକ ଆଉ ଅଙ୍ଗ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଅଙ୍କୁଶ ଲାଗିଯାଇଛି । ଏଭଳି ନିଷ୍ପତି କତେକ ସ୍ବାଗତ କରୁଥିବା ବଳେ ଆଉ କିଛି ବିରୋଧ ବି କରୁଛନ୍ତି । 

ଓଡିଆ ଯାତ୍ରାରେ ଅନେକ ଅଶ୍ଳୀଳ ଦୃଶ୍ୟ ରହିଛି । ରେପ୍ ସିନର ଦୃଶ୍ୟକୁ ଫେମିଲି ନେଇ ଦେଖି ହେବ ନାହିଁ , ସେସବୁ ଦୃଶ୍ୟକୁ ବ୍ୟାନ୍ ନକରି ନୃତ୍ୟୁ କାହିଁକି ବ୍ୟାନ୍ କରାଗଲା.. ଆଉ ଯାତ୍ରାରେ ଏଭଳି ନୃତ୍ୟ ପରିବେଷଣ ନହଲେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମିବ ବୋଲି ଅନେକ ଯାତ୍ରା ପ୍ରେମୀ କହିଛନ୍ତି । 

କେତବଳେ ମଂଚର ଷ୍ଟଂ ଡ୍ୟାନ୍ସକୁ ନେଇ କିଏ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲାଣି ତ ପୁଣି ସେକ୍ସି ଡ୍ୟାନ୍ସ ଉପରେ ରୋକ୍ ଲାଗିଲାଣି ।

   Related Posts