Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ବାସି ଖାଦ୍ୟ : ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡ ବୁଲିଦେଖିଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଫୁଡ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

27/08/2019 at 3:52 PM

ବାଲେଶ୍ବର ୨୭|୮: ରୋଗ ଭଲି କରିବାକୁ ରୋଗୀ ଆସନ୍ତି ଡାକ୍ତରଖାନା । କେମିତି ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଯିବ ସେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଥାଆନ୍ତି ରୋଗୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟ । ହେଲେ ଯଦି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ବାସି ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯିବ ତାହାଲେ କଣ ହେବ ରୋଗୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ? ରୋଗ ବଢ଼ିବ ନହେଲେ ଆଉ ଗୋଟେ କଣ ନୂଆ ରୋଗ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ତେବେ କେଉଁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ବାସି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯାଉଛି ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆମର ଏଇ ରିପୋର୍ଟରୁ…

ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଆସିଲା ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ । ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ବାସି ଖାଦ୍ୟ । ଖୋଦ୍ ରୋଗୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ଆସିଛି ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ । ମାସ ମାସ ଧରି ଏମିତି ଚାଲିଛି । ଭାତ ବାସି । ତରକାରୀ ବି ବାସି । ନିମ୍ନମାନର ଖାଦ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି । ପୁଣି ଯେତିକି ପରିମାଣର ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯିବା କଥା ତାହା ବି ଦିଆଯାଉନି । ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡ ବୁଲିଥିଲେ । ଆଉ ଏତିକିବେଳେ ରୋଗୀମାନେ ବାସି ଖାଦ୍ୟ ଦେଖାଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ରୋଗୀଙ୍କଠାରୁ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିବା ପରେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଫୁଡ୍ ଇନସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ଖାଦ୍ୟକୁ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ଘଟଣାରେ ସତ୍ୟତା ଥିବା ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣାପଡ଼ିଲେ ଖାଦ୍ୟ ଦାୟିତ୍ବରେ ଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ସପ୍ତାହର କେଉଁ ଦିନ ରୋଗୀଙ୍କୁ କଣ ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯିବ ତାର ଏକ ଚାର୍ଟ ସମସ୍ତ ୱାର୍ଡରେ ଲଗାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦେଖାଯାଉ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଗସ୍ତ ପରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଗଣ୍ଡେ ଠିକ୍ ରେ ମିଳୁଛି କି ନାହିଁ ।



   Related Posts