Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ, ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଲଟିଛି ଅପରାଧୀଙ୍କ ଚରାଭୂଇଁ

24/06/2019 at 4:11 PM

ବାଲେଶ୍ବର ୨୪|୬: ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ ବାଲେଶ୍ବର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ । ଲାଗୁନି ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା । ଫଳରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ଏବେ ପାଲଟିଛି ଅପରାଧୀଙ୍କ ଚରାଭୂଇଁ । ମୋବାଇଲ୍, ବାଇକ ଚୋରି ଏଠି ନିତିଦିନିଆ ଘଟଣା ପାଲଟିଲାଣି ।ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଏଟାରେ ହେଉଛି । ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ତ୍ବେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ନିରବ ରହିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ।

ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ  ଚାଲିଛି ଯାବତୀୟ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟ । ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ମଗାଯାଉଛି ଲାଞ୍ଚ ।କମିଶନ ପାଇଁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏଠାରୁ ନର୍ସିଂ ହୋମକୁ ପଠାଇଦିଆଯାଉଛି । ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଏଠି ସାଧାରଣ କଥା ପାଲଟିଲାଣି । ଦିନ ଦ୍ବିପ୍ରହରରେ  ରୋଗୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍, ବାଇକ୍ ଆଦି ଚୋରି ହେଉଛି । ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ମଚାରୀ ଏଥିରେ ସଂପୃକ୍ତ ରହୁଛନ୍ତି । ସିସିଟିଭି ନଥିବାରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଅନୈତିକ କାରବାର ସବୁ ବଢ଼ୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଡାକ୍ତରଖାନାର ୨୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ସିସିଟିଭି ଲାଗିଥିଲା । କିଛି ମାସ ଠିକ୍ ଠାକ୍ ଚାଲିବା ପରେ ଏହା ଖରାପ ହୋଇଗଲା । ସେପଟେ ଚିକିତ୍ସାଳୟ  ମେଡିକାଲ କଲେଜର ପରିଣିତ ହେବା ପରେ ୟୁନିଟ୍ ମାନ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା କାଢ଼ି ଦିଆଗଲା । ୟୁନିଟ୍ ଗଢ଼ା ସରିବା ବର୍ଷେ ପୂରିଲାଣି । ହେଲେ ଏଯାଏଁ କ୍ୟାମେରା ଲାଗିପାରିଲାନି ।

ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ପରିଣତ ହେବାପରେ ଏଠାକୁ ପଡୋଶୀ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ  ଏବଂ  ମୟୂରଭଂଜରୁ ରୋଗୀ ଆସୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ଏଠୁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବୋଲି କିଛି ନାହିଁ । ଗତମାସରେ ଓପିଡ଼ରୁ ଚକ୍ଷୁ ପରୀକ୍ଷା ମେସିନ ଗାଏବ ହୋଇଗଲା । ହେଲେ ଆଜି ଯାଏଁ କେହି ତାର ଟେର ପାଇଲେନି ।  ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ପୋଲିସ କହୁଛି ଆମର  କର୍ମଚାରୀ ଅଭାବ । ଆଉ ଏନେଇ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କିଛି କହିବାକୁ ନାରାଜ ।

ବାଲେଶ୍ବର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଚାଲିଥିବା ଚୋରି, ଅନେତିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ କଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି ତାକୁ ଅପେକ୍ଷା ।

   Related Posts