Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ, ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଲଟିଛି ଅପରାଧୀଙ୍କ ଚରାଭୂଇଁ

24/06/2019 at 4:11 PM

ବାଲେଶ୍ବର ୨୪|୬: ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଘେରରେ ବାଲେଶ୍ବର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ । ଲାଗୁନି ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା । ଫଳରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ଏବେ ପାଲଟିଛି ଅପରାଧୀଙ୍କ ଚରାଭୂଇଁ । ମୋବାଇଲ୍, ବାଇକ ଚୋରି ଏଠି ନିତିଦିନିଆ ଘଟଣା ପାଲଟିଲାଣି ।ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଏଟାରେ ହେଉଛି । ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ତ୍ବେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ନିରବ ରହିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ।

ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ  ଚାଲିଛି ଯାବତୀୟ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟ । ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ମଗାଯାଉଛି ଲାଞ୍ଚ ।କମିଶନ ପାଇଁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏଠାରୁ ନର୍ସିଂ ହୋମକୁ ପଠାଇଦିଆଯାଉଛି । ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଏଠି ସାଧାରଣ କଥା ପାଲଟିଲାଣି । ଦିନ ଦ୍ବିପ୍ରହରରେ  ରୋଗୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍, ବାଇକ୍ ଆଦି ଚୋରି ହେଉଛି । ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ମଚାରୀ ଏଥିରେ ସଂପୃକ୍ତ ରହୁଛନ୍ତି । ସିସିଟିଭି ନଥିବାରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଅନୈତିକ କାରବାର ସବୁ ବଢ଼ୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଡାକ୍ତରଖାନାର ୨୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ସିସିଟିଭି ଲାଗିଥିଲା । କିଛି ମାସ ଠିକ୍ ଠାକ୍ ଚାଲିବା ପରେ ଏହା ଖରାପ ହୋଇଗଲା । ସେପଟେ ଚିକିତ୍ସାଳୟ  ମେଡିକାଲ କଲେଜର ପରିଣିତ ହେବା ପରେ ୟୁନିଟ୍ ମାନ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା କାଢ଼ି ଦିଆଗଲା । ୟୁନିଟ୍ ଗଢ଼ା ସରିବା ବର୍ଷେ ପୂରିଲାଣି । ହେଲେ ଏଯାଏଁ କ୍ୟାମେରା ଲାଗିପାରିଲାନି ।

ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ପରିଣତ ହେବାପରେ ଏଠାକୁ ପଡୋଶୀ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ  ଏବଂ  ମୟୂରଭଂଜରୁ ରୋଗୀ ଆସୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ଏଠୁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବୋଲି କିଛି ନାହିଁ । ଗତମାସରେ ଓପିଡ଼ରୁ ଚକ୍ଷୁ ପରୀକ୍ଷା ମେସିନ ଗାଏବ ହୋଇଗଲା । ହେଲେ ଆଜି ଯାଏଁ କେହି ତାର ଟେର ପାଇଲେନି ।  ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ପୋଲିସ କହୁଛି ଆମର  କର୍ମଚାରୀ ଅଭାବ । ଆଉ ଏନେଇ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କିଛି କହିବାକୁ ନାରାଜ ।

ବାଲେଶ୍ବର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଚାଲିଥିବା ଚୋରି, ଅନେତିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ କଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି ତାକୁ ଅପେକ୍ଷା ।

   Related Posts