Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଗାଡି ମାନୁନି ନୂଆ ମୋଟର ଯାନ ଆଇନ, ଧରାହେଲେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଗଣିବେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ତଣ୍ଡ, ହେଲେ ଧରିବ କିଏ ?

26/10/2019 at 1:36 PM

ବାଲେଶ୍ବର ୨୬|୧୦: କେଉଁଠି ସ୍କୁଟି ଚାଳକ ଉପରେ ଫାଇନ୍ ହେଲାଣି, ତ ଆଉ କେଉଁଠି ଟାଟା ଏସି ଗାଡିର ଡ୍ରାଇଭର ମୋଟା ଅଙ୍କର ଫାଇନ୍ ଗଣିଲାଣି । ପରିବହନ ବିଭାଗ ଏବେ ନିୟମ କଡାକଡି ପାଳନ କରୁଛି । ଆଉ ଏପରି ସ୍ଥଳେ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଗାଡିର ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ନିୟମ ମାନୁନାହିଁ ।

କମର୍ସିଆଲ ଗାଡିରେ ପ୍ରାଇଭେଟ ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ଲଗାଇ, ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଚଢୁଛନ୍ତି ଗାଡି । ମୋଟର ଭେହିକିଲ୍ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଏଥିପାଇଁ ପାଂଚ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍ ଅଛି । 

ଗାଡିର ନମ୍ବର ହେଉଛି OD 01Z1011, ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ଉପରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବାଲେଶ୍ବର । ଏହି ଗାଡିଟି ଚଢୁଛନ୍ତି ନିଜେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ଏହି ମହିନ୍ଦ୍ରା ମାରାଜୋ ଗାଡିଟି ଏକ କମର୍ସିଆଲ ଗାଡି । ତେବେ ଗାଡିର ପଛ କାଚରେ ଓଡିଶା ଶାସନ ଲେଖାଯାଇଛି । ଆଉ ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ପୁରା ପ୍ରାଇଭେଟ୍ । ହଳଦିଆ ପ୍ଲେଟ୍ ଉପରେ କଳା ଅକ୍ଷରରେ ଲେଖା ହେବା କଥା, କିନ୍ତୁ ଏଠି ଧଳା ପ୍ଲେଟ୍ ଉପରେ କଳା ଅକ୍ଷରରେ ଲେଖାଯାଇଛି । 

ମୋଟର ଭେହିକିଲ୍ ଆକ୍ଟର ସେକ୍ସନ ୧୯୨ ଅନୁସାରେ ଗାଡିର ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ଠିକ୍ ଭାବେ ଡିସପ୍ଲେ ନକଲେ ପାଂଚ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ତବେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ନିଜେ ଚଢୁଛନ୍ତି ଗାଡି , ପୁଣି ଗାଡିର ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ଉପରେ ଲେଖା ଯାଇଛି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବୋଲି । ଆଇନ ଥିଲେ ବି ଫାଇନ୍ କିଏ କରିବ ।

   Related Posts