Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ବାଲେଶ୍ୱର ସାଂସଦ ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ସଢଙ୍ଗୀ ସଂସ୍କୃତ ଭାଷାରେ ନେଲେ ଶପଥ

17/06/2019 at 12:12 PM

୧୭ତମ ଲୋକସଭା ଅଧିବେଶନ ଓ ରାଜ୍ୟସଭା କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି । ରାଷ୍ଟ୍ରସଂଗୀତ ପରେ  ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । ରାଷ୍ଟ୍ରସଂଗୀତ ପରେ ଦିବଙ୍ଗତଙ୍କ ପାଇଁ ୨ ମିନିଟ ନିରବ ପ୍ରାର୍ଥନା ହୋଇଥିଲା । ନବ ନିର୍ବାଚିତ ସାଂସଦ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସଂସଦ ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ମୋଦି ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସମୟରେ ପୁରା ସଂସଦ ମୋଦି ମୋଦି ନାରାରେ କମ୍ପି ଉଠିଥିଲା ।


ଗାନ୍ଧୀନଗରରୁ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ସାଂସଦ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ସୁରକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ, କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ଗଡ଼କରୀ ମଧ୍ୟ ସାଂସଦ ପଦର ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି । ସଂସଦରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହ ଜାରି ରହିଛି । କେନ୍ଦ୍ର ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ, ଡ.ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ, ରମେଶ ପୋଖରିୟାଲଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ମଧ୍ୟ ସାଂସଦ ପାଦର ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି ।

ବିଜେପି ସାଂସଦ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ଏବଂ ଦେବଶରୀ ଚୌଧୁରୀ ସାଂସଦ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ଏବଂ ଦେବଶରୀ ଚୌଧୁରୀ ଶପଥ ନେବାବେଳେ ଜୟ ଶ୍ରୀରାମ ନାରାରେ କମ୍ପି ଉଠିଥିଲା ସଂସଦ ।

   Related Posts